Bücher: Reise und Ortgeschichte

Zahl der Lose: 219

Csorba Csaba-Marosi Endre-Firon András: Vártúrák kalauza III. köt. Vártúrák Csehszlovákiában és Romániában. Bp., 1983, Sport. Kiadói kartonált papírkötés.
19192.

Rufpreis:
1 600 HUF

Tanulmányok Rákospalota-Pestújhely történetéből. Szerk.: Dr. Czoma László. Bp., 1974, XV. kerületi Tanács Végrehajtó Bizottsága, 628 p. Oldalszámozáson kívüli fekete-fehér képtáblákkal. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói kissé szakadt papír védőborítóban. Megjelent 2500 példányban.
19193.

Rufpreis:
1 600 HUF

19194.

Rufpreis:
1 600 HUF

19195.

Rufpreis:
1 800 HUF

Csoma Gergely: Moldvai csángó magyarok. Bp., 1988, Corvina. Gazdag fotóanyaggal illusztrálva. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban. + A moldvai csángóság települései, másolat, 42x29 cm
19196.

Rufpreis:
1 200 HUF

Bogdán István: A szombathelyi pamutipar története 1899-1967. Szombathely, 1969, Szombathelyi Pamutipar. Kiadói egészvászon-kötés, viseltes kiadói papír védőborítóban, a lapok egy részén ázásnyomokkal. Megjelent 1500 példányban.
19197.

Rufpreis:
1 000 HUF

Zboray Ernő: Tizenöt év Jáva szigetén. Bp., 1936, Kir. M. Természettudományi Társulat (Sylvester-ny.), VIII+315 p.+ 48 (fekete-fehér fotók) t. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopottas borítóval, sérült gerinccel, egy kijáró képtáblával.
19198.

Rufpreis:
1 000 HUF

Csorba Csaba: Erdélyi várak. Várak, várkastélyok, erődített városok, templomvárak. Fotó: Bagyinszki Zoltán. Debrecen, én., TKK. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés.
19199.

Rufpreis:
1 600 HUF
17

19200.

Rufpreis:
1 600 HUF

Baja története a kezdetektől 1944-ig. Szerk.: Kőhegyi Mihály. Bp., 1989, Akadémiai Kiadó. Gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
19201.

Rufpreis:
1 800 HUF

Koszorús Ilona: Balatonszárszó-Budapest. (Budapest, [1943]. (Bethlen-nyomda Rt.) 56 p. Egyetlen kiadás. Kötetünk a Soli Deo Gloria Diákszövetség 1928-tól Balatonszárszón megszervezett ifjúsági konferenciáihoz kötődik, ahol a népi értelmiség java rendszeresen megjelent, és ahol az 1930-es évektől a magyarság sorsával kapcsolatban meghatározó jelentőségű nemzetpolitikai viták zajlottak. A Balatonszárszó-Budapest vitadráma egy vonatút keretein belül zajlik, a konferencia két fiktív, eltérő világnézetű résztvevője - egy tanár és egy teológus - vitázik a műben. (S. D. G. krónika.) Fűzve, kiadói borítóban. Jó példány.
19202.

Rufpreis:
1 800 HUF

Európa álomútjain. A legszebb tájak és városok. Ford.: Farkas Tünde. Bp., 2006, M-érték Kiadó. Rendkívül gazdag képanyaggal illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban, újszerű állapotban.
19203.

Rufpreis:
1 800 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF