Gustermann, Anton Wilhelm: Die Ausbildung der Verfassung des Königreiches Ungern; aus der Geschichte, und den Gesezen dieses Reiches dargestellet von ~. I.. Band. (a mű két kötetben teljes) Wien, 1811. Anton Doll. XII+356p.; Korabeli aranyozott vignettás kartonált papírkötésben, festett lapélekkel. A magyar történeti alkotmány kialakulásáról írt jogtörténeti munka. Ritka!
Gábor Béla - H. Arányi Taksony: Dactyloscopia. A személy kilétének megállapítása az ujjak lenyomatai alapján. Bírák, ügyészek, rendőrhatóságok, csendőrség, fegyintézetek részére. hn., én., nyn. Az 1905-ös reprint kiadás. Kiadói aranyozott műbőr-kötés, 494. számú számozott példány.
Decsy Sámuel: Osmanografia, az az: a' Török Birodalom' Természeti, erköltsi, egy-házi, polgári, 's hadi állapottyának, és a' Magyar Királyok ellen viselt nevezetesebb hadakozásinak summás leirása. Második rész. Bétsben, 1788, Kurtzbeck Jósef, 442+(23) p. Modern aranyozott vászonkötésben, restaurált lapokkal, foltos lapokkal
[Broughton, Thomas]: Brougthonnak a religióról való históriai lexicona, a mellyben a világ kezdetétől fogva a mai időkig a pogányoknak, a zsidóknak, keresztyéneknek, mahummedanusoknak tudományok, isteni tiszteletek, ceremoniájik, szokásaik, hellyeik, személlyeik, írásaik, azoknak történeteikkel együtt...Magyar nyelvre fordította...Mindszenti Sámuel.III. darab. (A mű 3 kötetben teljes) Komáromban, 1793. Wéber Simon Péter. 440 p.. Korabeli aranyozott gerincű félbőr kötésben, gerincen kis szúrágással, egyébként szép állapotban
Spányik, Glycerio: Historia Pragmatica Regni Hungariae. Compendio proposita a Glycerio Spányik. Editio quinta. Pestini (Pest), 1834, Typis Reg. Scient. Univesitatis Hungariae 160 p. Korabeli aranyozott félbőr-kötés, kissé kopott Oldalak közés sé végére üres lapok bekötve
Balogh-Beéry László: A magyar-lengyel közös határ és a ruthén terület.+ Nagy Iván: Magyar-lengyel kapcsolatok és az ifjúság. Bp. 1936. Magyar Egyetemi és Főiskolai Hallgatók Lengyelbarát Egyesülete. 63 l + 45l. Magyar-lengyel közlemények 1-2. Fűzve, kiadói borítékban.
Illustierte geschichte der deutschen Revolution 1848-49. Berlin, 1973, Dietz Verlag. Kiadói egészvászon kötés, papír védőborítóval, kissé kopottas állapotban.
Holzwarth, Franz Joseph, Dr.: Világtörténet. I., II., és. IV. kötet. A második javított kiadás után többek közreműködésével fordította és kiadja Szabó Ferencz. Temesvár, 1887-1888. Csanád-egyházmegyei könyvsajtó. Korabeli aranyozott félbőr kötésben, márványozott lapélekkel, kissé kopott gerinccel és borítóval, helyenként kissé foltos lapokkal; I. kötet címlapján régi tulajdonosi névbejegyzéssel és kivágott résszel, egy kijáró és sérült lappal valamint további két kijáró lappal, néhány oldalon ceruzás és tollas jelöléssel; II. kötet kötése laza, címlapján sérüléssel és régi intézményi bélyegzőkkel, néhány kevés oldalon ceruzás jelöléssel; IV. kötet előzéklap teteje vágott és hiányos, címlapján sérüléssel és régi intézményi bélyegzővel, utolsó néhány lap kijár.
Hídfő: Trianoni Almanach. Szerk.: Marschalkó Lajos. München, 1960, A Hídfő kiadása a Mikes Kelemen Keretében, 290 p. Emigráns kiadás. Kiadói papírkötés, papír védőborítóban, a hátsó borítón törésnyommal, kissé kopott borítóval.