Ioannis Stobaei [Stobaeus]: Florilegium. I-III. köt. Lipsiae, 1893, Sumptibus Succ. Ottonis Holtze. Görög nyelven. Egységes félvászon-kötésben, kissé sérült borítókkal, néhány kijáró lappal.
Kardos Samu: Báró Wesselényi Miklós élete és munkái. II. köt. Bp., 1905, Légrády, 1 (címkép) t. + 2+614+1 p. + 2 (fekete-fehér fotók) t. + 9 (hasonmások, közte 6 kihajtható, 1 kétlapos) t. Kiadói aranyozott gerincű félbőr-kötésben, festett lapélekkel, kissé kopott, foltos borítóval, a hátsó szennylapon hiánnyal, 3 tálba szakadt.
Pilinszky János 2 műve: A mélypont ünnepélye. Próza. 1-2. köt. A vál., szerk., sajtó alá rendezés, az előszó és utószó Jelenits István munkája. Bp.,1984,Szépirodalmi. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.; Beszélgetések Pilinszky Jánossal. Vál. és szerk.: Török Endre. Bp.,1983,Magvető. Kiadói kartonált papírkötés, kissé kopott borítóval.;
Fáth Imre: Boszokránymese. Bp., 1925, Budapesti Irodalmi és Nyomdai Rt. kiadása. Modern félvászon kötésben, részben felvágatlan példány, Végh Gusztáv illusztrációjával ellátott címlapon javított szakadással, néhány lapon lapszéli szakadással.
Ady Endre: Vallomások és tanulmányok. Magyar és külföldi irodalom. Ady Endre összes művei III. köt. Bp., 1944, Athenaeum. Kiadói félvászon kötés, papír védőborítóval, jó állapotban
Kovács Áron - P. Kusnyír Éva: Mesélő tárgyak a Sárospataki Református Kollégiumban. Sárospatak, 2022. Hernád. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés. + Takács Béla: "Uram, hajlékodat, szeretem házadat..." Református művészet Magyarországon. Hapák József felvételeivel. Bp.,1991, Officina Nova. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, ajándékozási sorokkal.