Szederkényi Anna: A kőfalon túl. (Kép az életből). + Karin Michaelis: A veszedelmes életkor. Egy negyvenéves asszony naplója. Ford.: Szederkényi Anna. [Egybekötve]. Modern Könyvtár 18. és 29-30. sz. Bp., 1910-1911, Politzer Zsigmond és Fia, 45+(3) p., 83+(5) p. Első kiadás. Átkötött félvászon-kötésben, kissé sérült borítóval, helyenként kissé sérült lapokkal.
Cooper, James Fenimore: Az utolsó mohikán. Ford.: Réz Ádám. Novi Sad (Újvidék), 1959, Fórum. A borítót és a rajzokat Sztojnics Mirko készítette. Kiadói félvászon-kötés, foltos borítóval, kissé fakó gerinccel.
Eötvös József: Babérlombok. Báró Eötvös József műveiből. Füzte mély hálája s hódolata emlékéül Vachott Sándorné. Pest, 1871, Heckenast Gusztáv, 1 (címkép, Eötvös József portréja) t. +XXXIX+502+1 p. Kiadói sérült, hiányos papír védőborítóban, foltos.
Kallós Zoltán: Balladák könyve. Élő hazai magyar népballadák. - - gyűjtése. Szabó T. Attila gondozásában. Bukarest, 1971, Kriterion, 678 p. Első kiadás. Kiadói egészvászon kötés, hímzett borítóval, jó állapotban.
Danny Sugerman: The Doors. The Illustrated History. New York, 1983, William Morrow and Company. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Angol nyelven. Kiadói papírkötés.
Révay Mór János: Írók, könyvek, kiadók. Egy magyar könyvkiadó emlékiratai. II. kötet. Bp., 1920, Révai, 2 sztl. lev.+ 458 p.+ 15 t. Átkötött félvászon-kötésben, kissé sérült borítóval, a fűzéstől elváló előzéklappal.