Bücher: Geschichte

Zahl der Lose: 172

"Magyar voltál! Ezért!" Szerk.: Ladislav Takác. Presov/Eperjes, 2005.,Vydavatel'stvo Michala Vaska. 2. kiadás. Kiadói kartonált papírkötés.
18379.

Rufpreis:
2 800 HUF

Farkas László - Molnár Béla: Történelem gazdasági középiskolák számára. I. rész: Gazdaságtörténelem a legrégibb időktől a merkantilizmus virágkoráig. Bp., 1940, Kir. M. Egyetemi Nyomda, 141+(3) p. Kiadói papírkötés, kissé foltos borítóval, a szövegben ceruzás aláhúzásokkal.
18380.

Rufpreis:
2 000 HUF

Szabó Miklós: Művelődés és gazdálkodás az újkori Erdélyben. Marosvásárherly, 2003, Mentor. Kiadói papírkötés.
18381.

Rufpreis:
2 800 HUF

Marcus Tullius Cicero beszéde Manilius törvényjavaslata mellett a néphöz. Szónoklatilag taglalá s jegyzetité Pintér Endre. Bécs, 1846., Mechitarista Atyák bötűjivel, 163+1 p. Első kiadás. Papírkötés, foxing foltos lapokkal, hiányos, sérült borítóval, szétvált kötéssel.
18382.

Rufpreis:
2 000 HUF

Die Edda. Götterlieder und Heldenlieder. Aus dem Altnordischen von Hans von Wolzogen. Reclam Universal Bibliothek. Nr. 781-784. Leipzig,én.,Philip Reclam. Német nyelven. Kiadói papírkötés, szakadt borítóval, foltos. + Das Gudrunlied in Auswahl und Übertragung. Für den Schulgebrauch hrsg. Walter Hübbe. Zweite Auflage besorgt von Dr. Hans Sachs. Freytags Ausgewählter Dichtungen. Wien - Leipzig, 1912., F. Tempsky - G. Freytag. Német nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, foltos borítóval.
18383.

Rufpreis:
2 000 HUF

Barna Jónás: Kályhafűtőből bíboros. Történetek a német és török pusztítások idejéből. Bp., [1915], Magyar Kereskedelmi Közlöny (Globus-ny.), 118+(10) p. Második kiadás. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kissé sérült, kopottas, foltos borítóval, helyenként foltos lapokkal.
18384.

Rufpreis:
2 600 HUF
7,05

Pritz Pál: A Bárdossy-per. Híres politikai perek. Bp., 2001, Kossuth. Benne újságcikkekkel. Kiadói papírkötés. + Ítél a történelem. A Bárdossy-per. 1-2. köt. Szerk.: Ábrahám Ferenc és Kussinszky Endre. 1. köt.: A vád. 2. köt. A tárgyalás és az ítélet. Bp., 1945, Hiradó Könyvtár, 31+1 p.; 63+1 p. Papírkötések, az 1. kötetnek csak az elülső borítója van, de a hátsó, illetve a 2. kötet borítója hiányzik, a 2. kötet első 3 és utolsó 3 lapja levált, sérült lapokkal, rossz állapotban.
18385.

Rufpreis:
2 000 HUF

Buchholz, Ernst Ferdinand: Historischer Bildersaal oder Gemälde merkwürdiger Begebenheiten aus der Geschichte; ausgezeichnete Biographien und Charakterschilderungen nebst interessanten Anekdoten aus dem leben berühmter Menschen der ältern und neuren Zeit. Fünfter u. Sechster Theil. [5-6. köt. Egy kötetben]. Pest, 1811, Konrad Adolph Hartleben, 1 (címkép, rézmetszet) t.+2 sztl. lev.+140 p.; 1 t.+2 sztl. lev.+141-276 p.+2 sztl. lev. Német nyelven. Átkötött félvászon-kötésben, viseltes, sérült borítóval, kissé foltos, helyenként kissé sérült lapokkal, kisebb lapszéli ázásnyomokkal.
18386.

Rufpreis:
2 200 HUF
5,96
6,88

Kéri László.:Tíz év próbaidő. A magyar átmenet politikai szociológiája. Bp., 1998 Helikon Kiadó, Kiadói kartonált papírkötésben, Haraszty István festőművésznek "Édeskének" DEDIKÁLT
18387.

Rufpreis:
1 200 HUF

Cserey Zoltán: Önkormányzatiság és katonai hatalom Háromszéken a 18-19. században. Sepsiszentgyörgy, 2009, Charta. Kiadói kartonált papírkötés. Megjelent 500 példányban.
18388.

Rufpreis:
1 800 HUF

Sisa Béla: A Madárlány Erdélybe repült - The Bird Maiden flew to Transylvania - The Bird Maiden Flew To Transylvania.Romantika, Budapest, 2007. KIadói kartonált papírkötés, szép állapotban.
18389.

Rufpreis:
1 400 HUF

Révész-Siklódi-Hidán-Benkő: A honfoglalók hétköznapjai. Bp., 1996, Promptus. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
18390.

Rufpreis:
1 800 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF