Bücher: Geschichte

Zahl der Lose: 172

Imreh István: Erdélyi hétköznapok 1750-1850. Társadalom-, és gazdaságtörténeti írások a bomló feudalizmus időszakáról. Bukarest, 1979, Kriterion. Kiadói egészvászon kötés, kiadói papír védőborítóban. Jó állapotban.
18391.

Rufpreis:
1 200 HUF

18392.

Rufpreis:
1 600 HUF

2 db aradi 13 vértanúval kapcsolatos könyv: Pintér Lajos :Az aradi 13 vértanú. + Egy címlap nélküli, a vértanúkart képekkel bemutató 24 oldalas kiadvány
18393.

Rufpreis:
1 800 HUF

Csorba József - Fricz Tamás - Szentpály-Juhász Miklós: Társutasok az őszödi úton. Kormányzás és kommunikáció Magyarországon 2002-2006. Bp., 2008, Kairosz. Kiadói papírkötés.
18394.

Rufpreis:
1 600 HUF

Táncsics Mihály: Életpályám. Kolozsvár, [1943], Lepage Lajos, 266+(4) p. Átkötött papírkötésben, tulajdonosi névbejegyzéssel.
18395.

Rufpreis:
1 600 HUF

Hermann Róbert: Duka Tivadar visszaemlékezése. Különlenyomat a FONS (Forráskutatás és Történeti Segédtudományok) IV. (1997) 2. számából. H.n., é.n., magánkiadás, 149-178 p. Tűzött papírkötés. A szerző, Hermann Róbert (1963- ) történész által DEDIKÁLT (Dr. Szele Lajosnak).
18396.

Rufpreis:
1 600 HUF

Bartis Ferenc: Rácsok között Romániában (Erdélyben éjfélkor virrad). A szerző, Bartis Ferenc (1936-2006) író, költő által DEDIKÁLT! Bp.,1988, Idegennyelvű Folyóiratkiadó Leányvállalat. Kiadói papírkötés.
18397.

Rufpreis:
1 600 HUF

Szekfű Gyula: Felelet a száműzött Rákóczi dolgában. Különlenyomat az Akadémiai Értesítőből. Bp., 1914., Benkő Gyula, 12 p. Későbbi félvászon kötésben, papírborítót ráragasztották, borítón aranyozott címkével, belső kötéstáblán Ex libris dr. Kovács József.
18398.

Rufpreis:
1 200 HUF

18399.

Rufpreis:
1 600 HUF

Dr. György Lajos: Dr. Bitay Árpád emlékezete. Cluj-Kolozsvár, 1938, Erdélyi Iskola, 9 p. Kiadói tűzött papírkötés.
18400.

Rufpreis:
1 400 HUF

Anonymus: A néppártról. Röpirat. Bp., 1895. Grill K. 32p. Kiadói papírborítóval
18401.

Rufpreis:
2 000 HUF

18402.

Rufpreis:
1 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF