Makó Imre - Katona Lajos: A második világháború és a fasizmus hódmezővásárhelyi áldozatai. + Kiegészítő kötet: Kései főhajtás. Emlékünnepségek Hódmezővásárhelyen 1991-1993. Hódmezővásárhely, 1991-1993, Emlékbizottság a II. világháború hódmezővásárhelyi áldozatainak emlékének megörökítésére. Fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Kiadói papírkötés, kissé kopott borítókkal, foltos lapszélekkel.
Kossuth gazdasági írásai. Szerk.: Bekker Zsuzsa. Munkatársak: Frenkel Gergely és Szarka Judit. Az egyik munkatárs, Szarka Judit által DEDIKÁLT! Bp., 2002, AULA. Kiadói kartonált papírkötés, hártyapapír védőborítóval, védőborítón apró szakadásokkal, máskülönben jó állapotban.
Csuka János: Kisebbségi sorsban. A délvidéki magyarság 20 éve. Tanulmányok és kritikák I. H.n., a szerző. Kiadói papírkötés, kissé kopottas állapotban.
Császtvay Tünde: Többes számban. Az I. világháború és a hátország mindennapjainak valóságai. 2018, Magyar Nemzeti Múzeum. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
Deér József: Pogány magyarság, keresztény magyarság. Bp., [1938], Kir. M. Egyetemi Nyomda, 271+(3) p. + 8 (fekete-fehér képek) t. Könyvnapi kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kissé kopott, kissé foltos borítóval, régi intézményi bélyegzésekkel.
Dr. Cholnoky Jenő: Hazánk és népünk egy ezredéven át. A magyarság hajdan és most. 133 képpel és több szövegközti ábrával. Könyvnapi kiadás. Bp., Somló Béla Könyvkiadó. Kiadói egészvászon kötés, sérült gerinccel. Benne a szerző által ALÁÍRT ex librissel
Barna Jónás: A szabadságharc hősregéi. Bp., [1918], Magyar Kereskedelmi Közlöny (Tolnai-ny.), 127+(1) p. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kissé sérült, borítóval, címlapon tépődéssel