Emlékbeszéd Bajza József m. akad. rendes tag felett. Tartotta a M. Tud. Akadémia köz ülésében Toldy Ferencz titoknok. A M. Tud. Akadémia évkönyvei. Tizedik kötet. - VII. darab. Pest, 1862, Emich Gusztáv, 15 p. Kissé sérült kiadói papírkötés, ex libris-szel.
Thomas Mann: Lotte Weimarban. / A kiválasztott. / A törvény. Ford.: Lányi Viktor, Jékely Zoltán, Szőllősy Klára. Thomas Mann Művei 9. köt. Bp., 1970, Magyar Helikon. Kiadói nyl-kötés, jó állapotban. Számozott (1112./2450) példány.
Lator László: Az egyetlen lehetőség. Versek. Varga Hajdú István grafikus, festőművész illusztrációival. Békéscsaba, 1976., Megyei Könyvtár, 5 sztl. lev. Első kiadás. Kiadói papírkötés. Készült 250 számozott példányban, de ez számozatlan példány. A szerző, Lator László (1927-2023) Kossuth-díjas költő, műfordító által aláírt példány.
Kálnoky László: A szemtanú. Válogatott versek. Diskay Lenke illusztrációival. Békéscsaba, 1979., Megyei Könyvtár, 12 sztl. lev. Első kiadás. Kiadói papírkötés. Számozott (164./250) példány és a szerző, Kálnoky László (1912-1985) kétszeres József Attila-díjas költő, műfordító és az illusztrátor, Diskay Lenke (1924-1980) grafikus, aláírásaival.
Jékely Zoltán: Őszvégi intelem. Varga Hajdú István illusztrációival. Békéscsaba, 1979., Megyei Könyvtár,12 sztl. lev. Első kiadás. Kiadói papírkötés. Számozott (152./250) és a szerző, Jékely Zoltán (1913-1982) költő által aláírt példány.
Arany János levelezése író-barátaival. I. kötet. A szülőház és Nagy Szalonta látképével. Arany János hátrahagyott iratai és levelezése. III. köt. Levelezés I. köt. Bp., 1888., Ráth Mór, 1 t.+XIX+494+1 p.+2 (kihajtható kézirat hasonmások) t. Kiadói aranyozott gerincű félbőr-kötés, aranyozott lapélekkel, a borítón kopásnyomokkal.
Czigány Lóránt: Írok, tehát vagyok. Emigráns napjaim múlása, 1971-1981. A szerző, Czigány Lóránt (1935-2008) József Attila-díjas író, irodalomtörténész, diplomata, egyetemi tanár által Haraszty István "Édeskének" (1934-2022), Kossuth-díjas szobrász, festőművész és feleségének DEDIKÁLT példány. Phoenix Könyvek. Bp., 2005, Kortárs. Kiadói kartonált papírkötés.
2 db általános iskolai tankönyv: Harmadik könyvünk. + Negyedik könyvünk. Olvasmányok, nyelvi ismeretek, számolás és mérés. A falusi iskolák számára. Bp., 1947, Vallás- és Közoktatásúgyi Miniszter. Kiadói papírkötés.
Die Webseite von Darabanth GmbH nutzt Cookies, um Ihnen die bestmögliche Surferfahrung zu garantieren. Durch das Weitersurfen auf dieser Webseite stimmen Sie der Verwendung der Cookies automatisch zu.