Vegyes útleírással kapcsolatos könyvtétel, 4 db: Kodolányi János: Suomi. (Bp., 1944, 2. kiad.), kopott borítóval; Ossendowski, Ferdinand: In den Dschungeln der Wälder und Menchen. (Frankfurt a. M., 1924., Frankfurter Societäts), kopott borítóval, sérült gerinccel; Karl Angebauer: Ovambo,(Bp., én, Dante), kopott borítóval, kissé sérült gerinccel, Martin Johnson: Afrika csodavilága (Bp., Singer és Wolfner), kopott borítóval, kijáró lapokkal. Különféle kötésekben, változó állapotban.
Város, folyó, történelem. Szerk. és a bevezetőt írta: Módos Péter. (Bp.), 2015, Európai Utas. Képekkel gazdagon illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés.
Magyarország útikönyv. Szerk.: Boldizsár Iván. Bp., 1955, IBUSZ (Szikra-ny.), 646+(2) p. Gazdag fekete-fehér és színes képanyaggal illusztrált, közte kétoldalas Balaton-térképpel is. Kiadói egészvászon-kötés, kissé sérült kiadói papír védőborítóban.
Zu Gast auf Mallorca - Die schönsten Rezepte. Köln, 1993, DuMont. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Német nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.