Vésztőről indult. Sinka István pályakezdése. Vál., az előszót és a jegyzeteket írta: Miklya Jenő. Bibliotheca Bekesiensis 22. Szerk.: Szabó Ferenc. Békéscsaba, 1981., Rózsa Ferenc Gimnázium,(Gyoma, Kner-ny.) Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói kemény-kötés. Számozott (19./500) példány.
Elek László-Papp János-Petőcz Károly-Szabó Fernec: A Tevan nyomda- és kiadóvállalat történetéből. (1903-1949.) Bibliotheca Bekesiensis 16. Szerk.: Szabó Ferenc. Békéscsaba, 1978, Rózsa Ferenc Gimnázium,(Gyoma, Kner-ny.) Mellékletként benne a Tevan Nyomda betümintakönyv reprintjével. Kiadói aranyozott kemény-kötés. Számozott (76./400) példány.
Szlovákok Békéscsabán. Slováci v Békésskej cabe. Sajtó alá rendezte, a két szlovák nyelvű tanulmányt magyarra átültette és jegyzetekkel ellátta: Krupa András. Bibliotheca Bekesiensis 20. Szerk.: Szabó Ferenc. Békéscsaba, 1980, Rózsa Ferenc Gimnázium,(Gyoma, Kner-ny.) Magyar és szlovák nyelven. Kiadói aranyozott kemény-kötés. Számozott (20./500) példány.
Simkó József: Hollóháza múltja és jelene. Hollóháza, 1999, Hollóháza Község Önkormányzata. Kiadói papírkötés, kisebb ázásnyommal. A szerző által DEDIKÁLT példány.
Pelle Béláné: Heves megye földrajzi nevei. I. Az egri járás. A Magyar Nyelvtudományi Társaság kiadványai 125. sz. Bp., 1970, Magyar Nyelvtudományi Társaság. Kihajtható térképekkel. Kiadói félvászon-kötés.
Karcsai népélet. A Karcsai Általános Iskola Erdélyi János honismereti Szakkörének anyagából. Szerk.: Nagy Géza. A szerkesztő által DEDIKÁLT példány. Kézirat. Helytörténeti Publikációk III. Karcsa, 1971.,Miskolczi II. Rákoczi Ferenc Megyei Könyvtár, 201+1 p. Kiadói papírkötés. Megjelent 500 példányban.
Détshy Mihály: Munkások és mesterek az egri vár építkezésein (1493-1596) II. Különlenyomat az Egri Múzeum 1964. évi (2.) évkönyvéből. Eger, 1964, Heves Megyei Múzeumok Igazgatósága (Heves m. ny.), 151-180 p. Kiadói papírkötés, jó állapotban. Megjelent 100 példányban. A szerző, Détshy Mihály (1922-2007) építész, művészettörténész által Voit Pál (1909-1988) művészettörténész részére DEDIKÁLT példány.
A szarvasi arborétum. Összeáll.: Baucker Alajos és Gruber Ferenc. Bp., 1962, Mezőgazdasági Kiadó. Fekete-fehér képekkel illusztrált. Kiadói papírkötés. + 5 db a szarvasi arborétumot ábrázoló képeslap
Danilo Kis: A holtak enciklopédiája. Ford.: Borbély János. Újvidék, 1986, Forum. Első magyar nyelvű kiadás! Kiadói kartonált papírkötés, a borítón némi kopással. Megjelent 2000 példányban.
Die Webseite von Darabanth GmbH nutzt Cookies, um Ihnen die bestmögliche Surferfahrung zu garantieren. Durch das Weitersurfen auf dieser Webseite stimmen Sie der Verwendung der Cookies automatisch zu.