Bücher: Andere kuriositäten

Zahl der Lose: 296

Lion Feuchtwanger: Goya. Bp., 1956. Új Magyar. Kiadói vászonkötésben, sérült papír védőborítóval. Vas István fordító áltat DEDIKÁLT!
18156.

Rufpreis:
2 600 HUF
7,05

18157.

Rufpreis:
3 400 HUF
9,21
10,63

Gondolkodó Magyarok 11 kötete. Bp., 1981-1987, Magvető. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
18158.

Rufpreis:
4 000 HUF

Utunk Poholjába. Kalevala-kutatások Magyarországon. Összeáll., a bevezetést írta, a jegyzeteket s a szemelvényes bibliográfiát készítette Nyirkos István. Marketta Huitu előszavával. Békéscsaba, 1985., Tevan Andor Nyomdaipari Szakközép- és Szakmunkásképző Iskola. Kiadói egészvászon-kötés. Számozott (5./1100), a Kossuth Lajos Tudományegyetem Magyar Nyelvészeti, Irodalmi és Néprajzi Intézete részére készült példány.
18159.

Rufpreis:
3 200 HUF
8,67
10,00

18160.

Rufpreis:
6 000 HUF

Erdélyi János: Népdalok és mondák. A Kisfaludy-Társaság megbízásából szerkeszti és kiadja - - . Pest, 1846., Beimel József, XII+477+15 p. Átkötött kopott félvászon-kötés, kopott, sérült borítóval és gerinccel, foltos lapokkal.
18161.

Rufpreis:
5 000 HUF

Riedl Szende: Magyar hangtan. Prága és Lipcse, 1859. Kolber és Markgraf. Fűzve, kiadói papírborítóval 144p.
18162.

Rufpreis:
4 000 HUF

Laczkó András: Keressük a Heszperidák kertjét! Pályaképvázlat Takáts Gyuláról. A "portréalany", Takáts Gyula (1911-2008) Kossuth-díjas költő, író, műfordító, kritikus által DEDIKÁLT példány. Kaposvár, 1996., Kaposvár M. Jogú Város Önkormányzata. Kiadói kartonált papírkötés.
18163.

Rufpreis:
6 000 HUF
14

Hamlet. (A szegedi bemutató századik évfordulójára). Szerk.: Paku Imre. Szent-Györgyi Albert előszavával. Az Egyetemi Színjátszó Társaság ismertető füzetei 1. Szeged, 1941, Városi Nyomda és Könyvkiadó Rt., 73 p. + 4 (kétoldalas) t. Fekete-fehér fotókkal, hirdetésekkel. Átkötött műbőr-kötésben.
18164.

Rufpreis:
6 000 HUF

Pilismaróti Bozóky Gyula: A felvidék hazatért; Kárpátalja hazatért. 2009. Kiadói papírkötés, tékában,
18165.

Rufpreis:
4 000 HUF

Vas Gereben: A pörös atyafiak. Regény. Gyulay László rajzaival. Sajtó alá rendezte Dr. Váló Béla és Dr. Sziklay János. Vas Gereben Munkáinak Együttes Képes Kiadása III. köt. Bp.,1891, Méhner Vilmos,(Rudnyánszky A.-ny.), 511+1 p. Kiadói aranyozott, festett egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés, márványozott lapélekkel, a címlapon bejegyzéssel, egészen apró kopásnyomokkal, szép állapotban. Gyűjtői darab.
18166.

Rufpreis:
3 000 HUF

K. Beniczky Irma: A babonák világából. Bp., [1927], Franklin-Társulat, 112 p. Átkötött egészvászon-kötésben, átkötéskor az eredeti papírborító nagy részét felhasználták.
18167.

Rufpreis:
4 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF