Utunk Poholjába. Kalevala-kutatások Magyarországon. Összeáll., a bevezetést írta, a jegyzeteket s a szemelvényes bibliográfiát készítette Nyirkos István. Marketta Huitu előszavával. Békéscsaba, 1985., Tevan Andor Nyomdaipari Szakközép- és Szakmunkásképző Iskola. Kiadói egészvászon-kötés. Számozott (5./1100), a Kossuth Lajos Tudományegyetem Magyar Nyelvészeti, Irodalmi és Néprajzi Intézete részére készült példány.
Falk Zsigmond: Levelesláda. Elbeszélések, uztirajzok, megemlékezések. Kolossy Sándor és Honti Nándor rajzaival. Bp., én., Rózsavölgyi. Korabeli átkötött félvászon-kötésben, jó állapotban.
Erdélyi János: Népdalok és mondák. A Kisfaludy-Társaság megbízásából szerkeszti és kiadja - - . Pest, 1846., Beimel József, XII+477+15 p. Átkötött kopott félvászon-kötés, kopott, sérült borítóval és gerinccel, foltos lapokkal.
Laczkó András: Keressük a Heszperidák kertjét! Pályaképvázlat Takáts Gyuláról. A "portréalany", Takáts Gyula (1911-2008) Kossuth-díjas költő, író, műfordító, kritikus által DEDIKÁLT példány. Kaposvár, 1996., Kaposvár M. Jogú Város Önkormányzata. Kiadói kartonált papírkötés.
Hamlet. (A szegedi bemutató századik évfordulójára). Szerk.: Paku Imre. Szent-Györgyi Albert előszavával. Az Egyetemi Színjátszó Társaság ismertető füzetei 1. Szeged, 1941, Városi Nyomda és Könyvkiadó Rt., 73 p. + 4 (kétoldalas) t. Fekete-fehér fotókkal, hirdetésekkel. Átkötött műbőr-kötésben.
Vas Gereben: A pörös atyafiak. Regény. Gyulay László rajzaival. Sajtó alá rendezte Dr. Váló Béla és Dr. Sziklay János. Vas Gereben Munkáinak Együttes Képes Kiadása III. köt. Bp.,1891, Méhner Vilmos,(Rudnyánszky A.-ny.), 511+1 p. Kiadói aranyozott, festett egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés, márványozott lapélekkel, a címlapon bejegyzéssel, egészen apró kopásnyomokkal, szép állapotban. Gyűjtői darab.
K. Beniczky Irma: A babonák világából. Bp., [1927], Franklin-Társulat, 112 p. Átkötött egészvászon-kötésben, átkötéskor az eredeti papírborító nagy részét felhasználták.