Bücher: Reise und Ortgeschichte

Zahl der Lose: 179

18180.

Rufpreis:
2 000 HUF

Központi Statisztikai Hivatal: Magyarország helységnévtára 1962 Bp., 1962, Statisztikai Kiadó, XI+1044 p. + 2 db nagy méretű térkép melléklet Kiadói félvászon-kötés.
18181.

Rufpreis:
4 000 HUF

Guide Technique de Budapest. Édité par Magyar Mérnök- és Építész-Egylet. [Budapest műszaki útmutatója. Francia nyelvű kiadás]. Szerk.: Edvi-Illés Aladár. Bp., 1896, "Pátria", VIII+468 p.+3 sztl. lev. (hirdetések)+70 t.+5 kihajtható melléklet. Számos szövegközi és egészoldalas, fekete-fehér illusztrációval. Francia nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, márványozott lapélekkel, kissé sérült, kopottas borítóval.
18182.

Rufpreis:
2 000 HUF

Dr. Borovszky Samu (szerk.): Pest- Pilis Solt Kiskun vármegye I-II. Magyarország vármegyéi és városai. Bp., 1989, Dovin. Reprint kiadás. Kiadói egészvászon kötésben, kiadói papír védőborítóban.
18183.

Rufpreis:
4 400 HUF
11,92
13,75

Vártúrák kalauza I-III. köt. Teljes! I. köt.: Észak-magyarországi, alföldi várak és vártúra-útvonalak. II. köt.: Dunántúli várak és vártúra-útvonalak. III. köt.: Vártúrák Csehszlovákiában és Romániában. Bp., 1975-1976-1983., Sport. Fekete-fehér fotókkal. Kiadói kartonált papírkötés., a III. kötet gerincén sérüléssel.
18184.

Rufpreis:
4 800 HUF
13,01
15,00

Vegyes Budapest építészetével kapcsolatos tétel, 10 db. Különféle kiadásokban és kötésekben, változó állapotban.
18185.

Rufpreis:
4 000 HUF

Dr. Kicsi Sándor - Szacsvay Imre: Erdélyi utakon. I-III. kötet. I.: Nagyváradtól a Hargitáig. II.: Csíkszék meg Háromszék. III.: Brassótól Nagyenyednek. Bp., 1989, Officina Nova (Kossuth-ny.) Rendkívül gazdag képanyaggal illusztrálva. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
18186.

Rufpreis:
3 000 HUF

Franciaország (A Lonely Planet útikönyvsorozata alapján). Szerk.: Szalay Marianne. Bp., 2006, Park Könyvkiadó, 1084 p. Fotókkal, térképekkel illusztrálva. Kiadói papírkötés, felül a lapélek foltosak.
18187.

Rufpreis:
1 200 HUF

York. Pictorial Memories. H.n., 1998, Waterton Press Ltd. Gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrálva. Angol nyelven. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban.
18188.

Rufpreis:
1 200 HUF

Borsos Tamás: Vásárhelytől a Fényes Portáig. Emlékiratok, levelek. Sajtó alá rendezte, a bevezető tanulmányt és jegyzeteket írta: Kocziány László. Bukarest, 1972, Kriterion. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
18189.

Rufpreis:
2 800 HUF

China. [I-II. kötet]. I.: Das Land der Mitte. II.: Der Templebau. Geist, Kunst und Leben Asiens. Hagen, 1921, Folkwang-Verlag. Gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrálva. Német nyelven. Kiadói kartonált papírkötés, kissé sérült, az első kötet hiányos gerinccel.
18190.

Rufpreis:
3 800 HUF
10,30
11,88
9

A Föld és népei. Föld és népismei kézikönyv. Hellwald Frigyes és egyéb írók nyomán kidolgozta: Dr. Toldy László. Előszóval bevezette: Dr. Hunfalvy János. I-II. kötet. I.: Észak-, Közép és Dél-Amerika földrajzi és népismei leírása. II.: Afrika, Ázsia és Ausztrália földrajzi és népismei leírása. Bp., 1879-1880, Méhner Vilmos, (4)+VIII+722+85 p.; 672 p. Szövegközi és egészoldalas, fekete-fehér illusztrációkkal. Aranyozott gerincű, átkötött félbőr-kötésben, kopottas borítóval és gerinccel, helyenként kissé foltos lapokkal, tulajdonosi névbejegyzéssel, ex libris-szel.
18191.

Rufpreis:
3 800 HUF
10,30
11,88

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF