Asztalos Sándor: Biró Lajos a nagy magyar utazó. Bp., 1953, Művelt Nép. Megjelent 4000 példányban. Kiadói papírkötés, kissé sérült gerinccel, máskülönben jó állapotban.
Turán István: Kiskőrös a századfordulón és az első világháború idején. [Kiskőrös, 2014.,] Pátria Marketing Kft. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés.
Reindl Erzsébet: Feljegyzések a tapolcai és Tapolca környéki malmokról. hn., 2005., ELső Magyar Látványtár Alapítvány. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
Leidenfrost Gyula: Kék Adria. Bp., [1936], Kir. M. Egyetemi Nyomda, 311 p. + 48 t. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói ezüstözött, festett egészvászon-kötés, sérült gerinccel, kissé kopott borítóval, címlap tetején apró felületi sérüléssel, néhány kevés lap kissé foltos.
Zboray Ernő: Az örök nyár hazájában. (Feljegyzések Jáva szigetéről). A hat világrész - Utazások és felfedezések XV. Bp., [1924], Világirodalom (Weiler és Társa), 240 p. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Átkötött egészvászon-kötésben, néhány kissé foltos lappal.