Kovács Béla: Az egri egyházmegye története 1596-ig. Az egri főegyházmegye sematizmusa III. Schematismus Archidiocesis Agriensis III. Eger, 1987, Egyetemi Nyomda-ny., 205 p. Kiadói aranyozott műbőr-kötés. Jó állapotban.
Pálinkás László: Esztergom XVIII. századi művészeti emlékei. Bp., 1937, (May János-ny.), 95+(1) p. + 9 t. (kétoldalas). Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói papírkötés, a gerincen kis sérüléssel, két lap kijár. A szerző által DEDIKÁLT példány!
A szent margitszigeti premontrei templom. Bp., 1932, Fővárosi Közmunkák Tanácsa (M. Kir. Állami Ny.), 45 p. + 5 t. (fekete-fehér képtáblák, hártyapapírral). Kiadói egészvászon-kötés.
Bálint Imre: Keleti népek. Bp., 1909, Franklin-Társulat, 264 p. Egészvászon-kötésben, kissé foltos, kopottas borítóval, helyenként kissé foltos lapokkal, tulajdonosi névbejegyzéssel.
Az egri hóstyák. Szerk.: Guszmanné Nagy Ágnes, Miskolczi László, Petercsák Tivadar. Eger, 2007, Eger Megyei Jogú Város Polgármesteri Hivatala. Kiadói kartonált papírkötés. A könyv szerkesztője, Miskolczi László által DEDIKÁLT példány.
Russell, Bertrand: Kína és a kínai probléma. Ford. és a bevezetőt írta: Geszti Lajos. Bp., [1932], Athenaeum. 261+(3) p. Kiadói illusztrált papírkötés, kisebb ázásnyomokkal.
Cholnoky Jenő: A Kárpátoktól az Adriáig. Nagy-Magyarország írásban és képben. Bp., [1934], Somló Béla (Hungária-ny.), 275+(1) p. + 1 t. (kihajtható, színes térkép). Fekete-fehér képekkel gazdagon illusztrált. Korabeli átkötött egészvászon-kötésben.
Glax-Fodor: Abbazia. Téli klimatikus gyógyhely és tengeri fürdő. A fürdőbizottság megbízásából írták --. Czímlap és illusztrációk Glax Stefániától. Abbazia, [1913.] Maas Ottó. 1 kétlapos címkép (Abbazia látképe) + 152 p. + 1 nagyméretű, kihajtható színes térkép.Kissé sérült papírborítóval