Polgárdy Géza: Székesfehérvár és környéke kalauza. Lux Géza rajzaival és város térképével. Magyarországi útikalauzok 1. Bp., 1938.,'Élet', 52 p. + 2 (fekete-fehér képtáblák) t. + 1(kétoldalas térkép) t. Kiadói papírkötés, a gerincen kis szakadással, jó állapotban. Térképpel együtt ritka!
Éri István: Cegléd és Nyársapát határvillongásai a XVII. sz. végéig. (Adatok Nyársapát történetéhez.) A szerző, Éri István (1929-2009) történész, régész, muzeológus által Dienes István (1929-1995) régész, muzeológus részére DEDIKÁLT példány. Ceglédi Füzetek 4. sz. Cegléd, 1958, Kossuth Múzeum, 44 p. Kiadói papírkötés. Megjelent 350 példányban .Ritka!
Danilo Kis: A holtak enciklopédiája. Ford.: Borbély János. Újvidék, 1986, Forum. Első magyar nyelvű kiadás! Kiadói kartonált papírkötés, a borítón némi kopással. Megjelent 2000 példányban.
Vízy László: A Belváros-Lipótváros díszkútjai. Bp., 2004, TypoColor Bt. Fotókkal gazdagon illusztrált. Kiadói tűzött papírkötés. A szerző által DEDIKÁLT példány. + Meghívó a szerzővel való beszélgetésre
Frank Miklós - Kunszt János - Rausch Zoltán: Magyarország fürdőinek, ásványvizeinek, üdülőhelyeinek ismertetése, Magyarország fürdőtérképével. Bp., 1933, Pátria, 88 p. + 1 (kihajtható térkép) t. Kiadói papírkötés, a borító sérült, hátul sarokhiánnyal, belül a lapok jó állapotban.
[Waddell, Laurence Austine (1854-1938)]: A rejtelmes Lhassza és az 1903-1904. évi angol katonai expedíció története. Átdolgozta Dr. Schwalm Amadé. Lóczy Lajos előszavával. A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., 1910, Lampel R. (Wodianer F. és Fiai), 1 (címkép, színes) t. + VI+(2)+287+(1) p. +42 (fekete-fehér képtáblák) t. + 2 (kétoldalas térképek) t. + 1 (kihajtható térkép) t. Gazdag szövegközti képanyaggal illusztrált. Kiadói aranyozott gerincű, illusztrált félvászon-kötés, kissé sérült, kopottas borítóval.
[Hedin, Sven (1865-1952)] Sven Hedin: Ázsia szívében II. kötet. Tízezer kilométernyi úttalan utazás. Fordította: Dr. Thirring Gusztáv. Képekkel és térképekkel. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,én., Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt., 4+270+2 p. +16 t. Gazdag egészoldalas és szövegközti fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, a borítón kis kopásnyomokkal.
[Agostini, Alberto Maria de (1883-1960)] Alberto M. De Agostini: Tíz esztendő a Tűzföldön. Fordította: Cholnoky Béla. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,én., Lampel R. (Wodianer F. és Fiai), 209+2 p.+28 t. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötés, a borítón egészen kis kopásnyomokkal.
Die Webseite von Darabanth GmbH nutzt Cookies, um Ihnen die bestmögliche Surferfahrung zu garantieren. Durch das Weitersurfen auf dieser Webseite stimmen Sie der Verwendung der Cookies automatisch zu.