Festetics Rudolf (1865-1943): Emberevők között. Nyolcévi Csendes-óceáni hajózás a "Tolna" yachton. 55 képpel és 1 térképpel. Fordította: Sárosi Bella. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., én.,Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt. Az oldalszámozáson belül szövegközti és egészoldalas fekete-fehér fotókkal és egy térképpel illusztrált. Kiadói aranyozott, illusztrált félvászon-kötés,kopott borítóval, sérült kötéssel, és gerinccel, a gerincen javítással, egy kijáró lappal, pár lap szélén firkával, rossz állapotban.
Tornyok és temetők. Magyar írók utazásai a Felvidéken. Összeáll.: Filep Tamás- Gusztáv-Tóth László. Luzsicza Árpád rajzaival illusztrálva. Bp., 1999, ISTER. Kiadói papírkötés.
Petercsák Tivadar: Népszokások Filkeházán. Debrecen, 1985, Kossuth Lajos Tudományegyetem Néprajzi Tanszékének kiadványa. Papírkötés, kopottas állapotban.
Karl Baedeker: Italien von den Alpen bis Neapel. Kurzes Reisehandbuch. Leipzig, 1908, Verlag von Karl Baedeker, XLII+412 p. Hatodik kiadás. Térképekkel illusztrált. Német nyelven. Kiadói aranyozott egészvászon kötés, festett lapélekkel, kopott borítóval, kissé sérült gerinccel./ Linen-binding, with worn cover, and damaged spine, in German language. Sixth edition.
Kovács Árpád: A székelyudvarhelyi Ferences templom. Székelyudvarhely, 2007, Litera-Veres. 46 p. Fekete-fehér képekkel illusztrált. Kiadói papírkötésben.