Zelnik József: Negyven év után. Bp., 2012, MMA/Kairosz. Fekete-fehér és színes fotókkal illusztrálva. Kiadói kartonát papírkötés, jó állapotban. A szerző által DEDIKÁLT példány. + Nomád nemzedék. Ifjuság és népművészet Magyarországon 1970-1980. Szerk.: Bodor Ferenc. Bp., 1981, Népművelődési Intézet. Gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Magyar és angol nyelven. Kiadói kartonált papírkötés jó állapotban. Kissé kopott kiadói papírtokban.
Peter Szondi, Erich Auerbach, Paul Ricoeur, Northrop Frye, Frank Kermode, E. D. Hirsch: A hermeneutika elmélete I-II. Szöveggyűjtemény. Ikonológia és Műértelmezés 3. Szeged, 1987, József Attila Tudományegyetem Összehasonlító Irodalomtudományi Tanszék. Kiadói papírkötés.
Szomory Dezső: A tudósok 1-2. köt. Regény a modern magyar társadalom életéből. Sajtó alá rendezte: Zsoldos Sándor. Szomory Dezső Művei. X. köt. Próza. Bp., 2016., Múlt és Jövő. Első kiadás. Kiadói kartonált papírkötés
Vörös István: A Vörös István gép vándorévei. Fejlődésregény. A szerző, Vörös István (1964-) író által Bacsó Béla (1952-) esztéta részére DEDIKÁLT példány. Pécs, 2009., Jelenkor. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
Új idők lexikona 1.-12. kötet. Budapest, 1936-1942, Signer és Wolfner Irodalmi Intézet Rt. Egységes kiadói aranyozott félvászon sorozatkötésben, számos egészoldalas és szövegközti illusztrációval, kopott borítókkal.
[Twain, Mark - Dudley, Charles Warner] Twain Márk-Waner Károly Dudley: Az aranyozott kor. I-III. köt. Amerikai regény. Ford.: Mudrony Pál. Bp., 1876., Athenaeum, 223+(2) p.; 218+(3) p.; 280+(2) p. Átkötött félvászon-kötésben, kissé sérült, kopott borítóval, tulajdonosi névbejegyzéssel és bélyegzővel.
Bibliographisches Handbuch der Turkologie. Eine Bibliographie der Bibliographien vom 18. Jahrhundert bis 1979. Band 1. Zusammengestellt von György Hazai und Barbara Kellner-Heinkele. Bibliotheca Orientalis Hungarica Vol. XXX. Bp., 1986, Akadémiai Kiadó, 583 p. Német nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban.
Álmok Álmodói - Világraszóló Magyarok. Kiállítási katalógus. I-II. köt. Szerk.: Eleőd Ákos, Szegő György. Bp., 2001-2002, Ganz/Millenáris. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötés. A második kötet Szőcs István vegyészmérnök, feltaláló (a könyv 51. oldalán róla szóló rész található) által Pokorny (Pokorni) Zoltán politikus, volt országgyűlési képviselő, oktatási miniszter (1998-2001) részére DEDIKÁLT.
Magyar költők. Szemelvények hétszáz esztendő dalterméséből. I-II. köt. Szerk.: Zlinszky Aladár, Vajthó László. A Magyar Népművelés Könyvei. Bp., 1928, Budapest székesfőváros közönsége (Kir. M. Egyetemi Ny.), XVI+240 p., XVI+288+(1) p. Kiadói félvászon-kötés, kissé sérült, foltos borítókkal, az első kötetben ajándékozási bejegyzéssel.
Wass Albert: Vérben és viharban. A szövegrajzok és a borítólap Fáy Dezső munkái. Nemzeti Könyvtár 91-92. sz. Bp., 1943, Stádium, 128 p. Első kiadás. Benne Páll András: A magyar ipar és kereskedelem áttekintése a honfoglalástól napjainkig c. tanulmányával. Kiadói illusztrált papírkötés, kissé kopott, foltos borítóval.
Die Webseite von Darabanth GmbH nutzt Cookies, um Ihnen die bestmögliche Surferfahrung zu garantieren. Durch das Weitersurfen auf dieser Webseite stimmen Sie der Verwendung der Cookies automatisch zu.