Lugs Jaroslaw: Handfeuerwaffen. 2 kötetben. szöveg és kép kötet. Systematischer Überblick über die Handfeuerwaffen und ihre Geschichte. Band I und II, MilitärVlg. d. DDR 1977. Kiadói vászonkötésben, nyíl védőborítóval + kissé sérült papírt tékában.
Anton Edler v. Springer: Handbuch für Officiere des Generalstabes (mit besonderer Rücksicht auf deren Dienst im Felde). IX. Auflage. Wien, 1897, Buchhandlung L. W. Seidel & Sohn, 402 p. + 12 t. (fekete-fehér ábrák). Német nyelven. Aranyozott gerincű egészvászon-kötés, márványozott lapélekkel, a gerincen kis sérüléssel, egyébként jó állapotban.
Nagy L. István: A császári-királyi hadsereg. 1765-1815. Szervezettörténet és létszámviszonyok. Pápa, 2013., Gr. Esterházy Károly Múzeum. Kiadói kartonált papírkötés, címlaphiánnyal.
Ujvári Mihály: Egy évszázad a katonai ruházati ellátás szolgálatában. Bp., 2009, HM Hadtörténeti Intézet és Múzeum. 175p. Színes és fekete-fehér képekkel illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés.
Rainer M. János: Századosok. Bp., 2018., Osiris-OSZK. Fekete-fehér szövegközti fotókkal illusztrált. Kiadói papírkötés. "1939. január 15-én a budapesti Ludovika Akadémián honvéd hadnaggyá avattak százhatvan férfit. Mindannyian az első világháború éveiben születtek. A második végére - már aki megérte, mert közülük minden negyedik meghalt - századosok lettek. Egy vert sereg katonáiként érte őket 1945. Újra kellett kezdeni az életüket. Ez a könyv róluk szól - a századosok történeteiről a 20. században. "
M. Szabó Miklós: A magyar katonai felsőoktatás története. 1947-1956. A szerző, M. Szabó Miklós (1942-2021) altábornagy, hadtörténész által DEDIKÁLT példány. Bp., 2004., Zrínyi. Kiadói kartonált papírkötés.