Az új városháza. Az 1940. évi december havában tartott ankét anyaga. Értekezések, beszámolók a műszaki és gazdaságtudományok köréből. 1941 - II. füzet. Bp., (1941), Magyar Mérnök- és Építész-Egylet, 66+(1) p. + 4 t. Szövegközi és egészoldalas fekete-fehér képekel, ábrákkal. Kiadói tűzött papírkötés, sérült, alján a kötet összes lapját érintő szakadással.
Ráckeve. Görög kel. szerb templom. Építészhallgatóink középkori építészeti felvételei. A m. kir. József Nádor Műegyetem Középkori Építészeti tanszékének közleményei. Különlenyomat a Technika 1939. évi 6. számából. Bp., 1939, "Technika", a Magyar Mérnök Lapja, 10 p. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói tűzött papírkötés.
Rados Jenő: Budapest városépítészetének története. Melléklet a Technika 1928. évi IX. évf. 10. számához. Bp., 1928, M. Kir. Belügyminisztérium Kísérleti Nyomda, 32 p. Fekete-fehér képekkel illusztrálva.Tűzött papírkötés, a borító hiányzik, egyébként jó állapotban.
A karcsai református templom. Építészhallgatóink középkori építészeti felvételei. A m. kir. József Nádor Műegyetem Középkori Építészeti tanszékének közleményei. Különlenyomat a Technika 1938. évi 10. és 1939. évi 1. számából. Bp., 1939, "Technika", a Magyar Mérnök Lapja, 15 p. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói tűzött papírkötés, jó állapotban.
Rados Jenő: A magyar műemlékvédelem néhány tudományos, művészeti és gazdasági kérdése. Az Építőipari és Közlekedési Műszaki Egyetem tudományos ülésszakának előadásai. 1955. november 11-12. Különlenyomat. Bp., 1957, (Tankönyvkiadó), 385-392 p. Kiadói papírkötés.
Dr. Rados Jenő: A kolozsvári Szent Mihály templom restaurálása. Különlenyomat a TECHNIKA 1942. évi 5. számából. Bp., 1942, ("Élet"-ny.), 8 p. Fekete-fehér képekkel, ábrákkal illusztrálva. Tűzött papírkötés.
1983 Rados Jenő: Ráckeve, a volt Savoyai-kastély műemléki újjáépítése építészek és műszaki tervezők alkotóházává. Bp., 1983, 58-59 p. Különlenyomat a Magyar Építőipar (1983. XXXII. évi. 1-2. sz.) "Épült 1982-ben" c. cikkéből. Kiadói papírkötés, a borítón kis szakadással.
Rados Jenő, Zádor Anna: A magyar klasszicista építészet hagyományai. A magyar klasszicizmus építészeinek társadalmi helyzete. Mérnöki továbbképző kiadványok - Építőművészet sorozat. Bp., 1953, É. M. Építőipari Könyv- és Lapkiadó, 71+1 p. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói papírkötés, a borítón néhány apró sérüléssel.
Mérnöki Továbbképző Kiadványok sorozat 2 kötete: Balogh Jolán: A magyar renaissance építészet.; Kardos György: A magyar klasszicista építészet. Bp., 1953., Magyar Építőművészek Szövetsége - É. M. Építőipari Könyv- és Lapkiadó. Kiadói papírkötések, kissé szakadt, kissé kopott borítókkal.