Bücher: Architektur, Kunst

Zahl der Lose: 182

Sz. Rados Márta: A Bauhaus és műhelyei. Különlenyomat az Építés- és Közlekedéstudományi Közlemények 1962/4. számából. Bp., 1962, (Akadémiai-ny.), 525-551 p. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói papírkötés.
16628.

Rufpreis:
1 000 HUF

Építéstörténet. Vezérfonal Dr. Rados Jenő előadásaihoz. Budapesti M. Kir. Áll. Felső Építőipariskola. Kézirat gyanánt. (Jegyzet). Bp., é.n., Vörösváry Sokszorosítóipar, 36 p. Kiadói papírkötés, sérült, a hátsó borító és az utolsó lap elvált a kötéstől.
16629.

Rufpreis:
1 000 HUF

Nemzetközi műemlékvédelmi munkaértekezlet. Dr. Entz Géza, Horler Miklós, Sedlmayr János, Román András, Dr. Gerő László és Dr. Borsos Béla tanulmányai. Bp., 1964, MTA Építészettörténeti és Építészetelméleti Bizottsága. Kiadói papírkötés, kissé foltos borítóval, sérült gerinccel.
16630.

Rufpreis:
1 000 HUF

Détshy Mihály: A sárospataki vár helyreállítási munkái 1963-1972-ben. Különlenyomat a Magyar Műemlékvédelem 1971-1972 kiadványból. (Bp., 1974, Akadémiai-ny.), 257-279 p. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói papírkötés, kissé foltos borítóval. A szerző, Détshy Mihály (1922-2007) művészettörténész által Dr. Rados Jenő (1895-1992) építész, építészettörténész részére DEDIKÁLT példány.
16631.

Rufpreis:
1 200 HUF

Dr. Csemegi-Tompos Erzsébet: A feudális társadalmak építészete I. Középkor I/1. Bizánc és az iszlám népeinek építészete. Budapesti Műszaki Egyetem Építészmérnöki Kar. Kézirat. (Jegyzet). Bp., 1968, Tankönyvkiadó, 128 p. Kiadói papírkötés. Megjelent 160 példányban.
16632.

Rufpreis:
1 600 HUF

Dr. Rados Jenő: Építéstörténeti összefoglalás. Építőipari Műszaki Egyetem Építőmérnöki Kar Levelező Oktatása. Kézirat. (Jegyzet). Bp., 1954, Felsőoktatási Jegyzetellátó Vállalat, (2)+309 p. Kiadói papírkötés, kissé szakadt, foltos borítóval, sérült gerinccel. Megjelent 213 példányban.
16633.

Rufpreis:
1 600 HUF

Dr. Rados Jenő, Hajnóczi Gyula: Építészeti alaktan. Építőipari és Közlekedési Műszaki Egyetem Építészmérnöki Kar. Kézirat. (Jegyzet). Bp., 1957, Felsőoktatási Jegyzetellátó Vállalat, 74 p. + XLVI t. (fekete-fehér ábrák). Javított utánnyomás. Kiadói papírkötés, a borítón és a gerincen néhány kis sérüléssel, "Tiszteletpéldány" bélyegzéssel. Megjelent 115 példányban. + Hozzá további építészettörténeti ábrák, 78 sztl. lev.
16634.

Rufpreis:
2 000 HUF

cca 1971 Dr. Rados Jenő: Magyar építészettörténet (Bp., 1971, Műszaki Könyvkiadó, II. kiadás) c. könyvével kapcsolatos (egy mappányi) anyag: cikkek, recenziók, bírálatok, stb.
16635.

Rufpreis:
1 200 HUF

Rados Jenő: A középkori templomtornyok formai kialakulása típust alkotó országokban. Bp., 1929, Franklin-ny., 72 p. Oldalszámozáson belül 17 fekete-fehér ábrákkal illusztrált táblával. Kiadói papírkötés, kissé sérült borítóval, kissé hiányos gerinccel. A szerző által DEDIKÁLT példány.
16636.

Rufpreis:
1 600 HUF

Rados Jenő: A magyarországi építészet története. Ábraanyag. Vonalas ábrák. 44253. sz. egyetemi tankönyv kézirata. (Bp., cca 1960), 5 p. + 141 oldalnyi ábra. Rados Jenő (1885-1992) építész a kiadó részére címzett megjegyzéseivel, saját kezű aláírásával.
16637.

Rufpreis:
1 400 HUF

1950 Építéstörténeti összefoglalás. Vezérfonal Dr. Rados Jenő előadásaihoz (Kézirat gyanánt). Jegyzet. Címlap + 142 + 21 számozott, gépelt oldal (néhány hiányzó lappal). Helyenként kissé sérült lapszélekkel, tollas javításokkal, bejegyzésekkel.
16638.

Rufpreis:
1 000 HUF

1925 Rados Jenő: A mohácsi fogadalmi templom tervpályázata. Melléklet az Építő Ipar - Építő Művészet 1925. III. 15. számából. (Bp.), Franklin-ny., 1 sztl. lev. Papírborítóban, kis szakadással.
16639.

Rufpreis:
1 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF