Bücher: Architektur, Kunst

Zahl der Lose: 182

Az 1927. évi Őszi kiállítás képes tárgymutatója. Budapest, Országos Magyar Képzőművészet Társulat. Nagyon sok fotóval illusztrált kiadvány, többek közt Kukán Géza Horthy Miklósról készült festményének reprodukciójával. Kézdi Kovács László (1864-1942) festő, újságíró, a Pesti Hírlap belső munkatársának ceruzás aláhúzásaival, jegyzeteivel. Kiadói papírkötés, sérült gerinccel és kissé sérült borítóval.
16604.

Rufpreis:
1 600 HUF

Az 1939. évi Téli Tárlat tárgymutatója. Budapest, Országos Magyar Képzőművészet Társulat. 2. kiadás. Kiadói papírkötés, kissé kopott borítón apró szakadással és laza tűzéssel.
16605.

Rufpreis:
1 200 HUF

Veres Péter: A Székelyudvarhelyi Képtár. A Haáz Rezső Múzeum Képtára. Székelyudvarhely, 2001, Haáz Rezső Alapítvány. 73 p. Megjelent 1000 példányban. Kiadói egészvászon kötés, kiadói sérült papír védőborítóval, előzéklapon kb. 1,5x6 cm méretű hiánnyal a jobb felső sarokban. máskülönben jó állapotban.
16606.

Rufpreis:
1 200 HUF

12 db klf művészeti szakkönyv és album: Lossonczy Tamás, Veselszky Béla, Bene Géza, Vera Molnár, Anna Mark stb.
16607.

Rufpreis:
12 000 HUF

Malonyay Dezső: A magyar nép művészete. V. kötet. Hont, Nógrád, Heves, Gömör, Borsod magyar népe. A palócok művészete. Bp., [1922], Franklin-Társulat. 333 p. Kiadói egészvászon-kötés, gerincen kis sérüléssel
16608.

Rufpreis:
6 000 HUF
14

Malonyay Dezső (szerk.): A magyar nép művészete III. kötet. A balatonvidéki magyar pásztornép művészete. Számos szakértő és művész közreműködésével írta - -. Bp., 1911, Franklin. Rendkívül gazdag színes és fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Kiadói szecessziós, aranyozott, festett egészvászon kötésben, kissé kopott borítóval
16609.

Rufpreis:
6 000 HUF
14

Malonyay Dezső: A magyar nép művészete II. köt.: A székelyföldi, a csángó és a torockói magyar nép művészete. Számos szakértő és művész közreműködésével írta - -. Bp., 1909, Franklin. Rendkívül gazdag színes és fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Kiadói szecessziós, aranyozott, festett egészvászon kötésben, gerincen apró sérüléssel, egyébként szép állapotban
16610.

Rufpreis:
6 000 HUF

Nemzeti Képzőművészeti Kiállítás Képes Tárgymutatója. Budapest, 1937, Országos Magyar Képzőművészeti Társulat. Kiadói papírborító. Fekete-fehér képekkel, többek közt Aba-Novák Vilmos, Bernáth Aurél, Egry József, Márffy Ödön, Molnár C. Pál, Patkó Károly, Szőnyi István műveinek reprodukcióival illusztrált. borítója kissé foltos.
16611.

Rufpreis:
2 000 HUF
10

Catalogue of Highly Important Pictures by Old Masters, the Property of the Late Charles Butler, ESQ. Removed from 3 Connaught Place, Hyde Park, W. Which will be sold by auction by Messrs. Christie, Manson & Woods at their great rooms. 25-26. May. 1911. London, 1911, Christie's, (William Cloves & Sons, 70 p.+7 (fekete-fehér képtáblák) t. Angol nyelven. Kiadói kartonált papírkötés, kopott, foltos borítóval, kissé sérült, kissé hiányos gerinccel, de belül jó állapotban, "Pécsi József Budapest" névbélyegzéssel.
16612.

Rufpreis:
2 000 HUF

Walther Gensel: Millet und Rousseau. [Jean Francois Millet, P. E. Théodore Rousseau.] Künstler-Monographien LVII. Bielefeld-Leipzig, 1902, Velhagen&Klasing. Német nyelven. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói aranyozott papírkötés, kiadói foltos, sérült kartontokban, de a kartontokot leszámítva, egyébként jó állapotban.
16613.

Rufpreis:
2 000 HUF

Adolf Rosenberg: Teniers der Jüngere. Künstler-Monographien VIII. Bielefeld-Leipzig, 1895, Velhagen&Klasing. Német nyelven. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói aranyozott papírkötés, kissé kopott borítóval.
16614.

Rufpreis:
2 000 HUF

Ernst Steinmann: Pinturicchio. Künstler-Monographien XXXVII. Bielefeld-Leipzig, 1898, Velhagen&Klasing. Német nyelven. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói aranyozott papírkötés, kiadói sérült kartontokban.
16615.

Rufpreis:
2 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF