Bücher: Architektur, Kunst

Zahl der Lose: 182

Román József: Bálint Endre. Bp., 1980, Képzőművészeti Alap Kiadóvállalata. Fekete-fehér és színes fotókkal gazdagon illusztrálva. Kiadói egészvászon-kötés, papír védőborítóban, jó állapotban. + A Vintage Galéria 1998-as kiállításának meghívója, annak gépelt szövege, jegyzetlap, valamint Bálint Endre egy munkájáról készült fotó.
16592.

Rufpreis:
2 800 HUF
9

Árkádia tájain. Szőnyi István és kora. 1918-1928. Szerk.: Zwickl András. In the Land of Arcania. István Szőnyi and His Circle 1918-1928. Bp., 2001., Magyar Nemzeti Galéria. Fekete-fehér és színes képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
16593.

Rufpreis:
3 000 HUF

Johannes Overbeck: Griechische Kunstmythologie Dritter Band: Besonderer Theil , Zweiter Band: Zweites, dritters, und viertes Buch: Hera, Poseidon, Demeter und Kora. Leipzig, 1873-1878., Wilhelm Engelmann. Benne egész és kétoldalas képtáblákkal, rajtuk régi pénzek képeivel is. Német nyelven. Korabeli félbőr-kötésben, kopott borítóval, sérült gerinccel, foltos lapokkal, megviselt állapotban.
16594.

Rufpreis:
2 400 HUF

Kotsis Endre (1897-1954): Középkori építészet. Kotsis Endre (1897-1954) építész, műegyetemi tanár kiadatlan munkájának autográf kézirata, saját kezű rajzaival. H.n., é.n., 266 + 29 p. + 10 sztl. lev. (kézzel rajzolt ábrák.) + 6 sztl. lev. (ábrák jegyzéke). Hiány: 65-116. oldal. Sérült mappában.
16595.

Rufpreis:
2 000 HUF

A magyar akt-kiállítás albuma. Összeállították: Lyka Károly, Majovszky Pál, Petrovics Elek. Bp., (1926), Művészet (Athenaeum-ny.),163 p. Gazdag egészoldalas, fekete-fehér képanyaggal illusztrálva, a képek előtt hártyapapírral. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés, kissé kopott borítóval, a gerinc sérült, nagyrészt elvált a borítótól.
16596.

Rufpreis:
2 000 HUF
11

Balassa M. Iván: A parasztház évszázadai. A magyar lakóház középkori fejlődésének vázlata. Békéscsaba, 1985, Békés Megyei Tanács VB. Kiadói egészvászonkötés, kiadói papír védőborítóban. Megjelent 1500 példányban
16597.

Rufpreis:
2 000 HUF

Miklósi-Sikes Csaba: Fadrusz János és az erdélyi köztéri szobrászat a 19. században. A szerző, Miklósi-Sikes Csaba (1947-) erdélyi magyar népművelő, újságíró által Sümegi György (1947-) művészettörténésznek dedikált példány! Székelyudvarhely-Sümeg, 2003, Haáz Rezső Alapítvány. Fekete-fehér képekkel illusztrált. Kiadói papírkötés.
16598.

Rufpreis:
2 600 HUF
7,05

Dr. Gömör Béla: Emlékéremkönyv. Budapest, GMR Reklámügynökség Bt, 2002. Újszerű állapotban,
16599.

Rufpreis:
3 000 HUF

Halápy Lili: Halápy János. A szerző által DEDIKÁLT példány. Bp., 1987, Révai. Szerzői kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
16600.

Rufpreis:
2 400 HUF

Fehér volt a világ. Nagy Albert élete és kora. Tordától Rómáig, Pesttől Kolozsvárig. Levelek, vallomások, cikkek, tanulmányok, Nagy Alberttől és Nagy Alberttől. Válogatta és bevezető tanulmánnyal ellátta Kántor Lajos. Bukarest-Kolozsvár, 1997, Kriterion. 373p. Fekete-fehér és színes képekkel, Nagy Albert műveinek reprodukcióival illusztrált. Kiadói papírkötés.
16601.

Rufpreis:
2 000 HUF

Morvay Győző: A művészi utánzás elve. (Sokrates, Plátó, Aristoteles). Nagybánya, 1897, Molnár Mihály. A borítón Kézdi-Kovács László (1864-1942) festőművész, újságíró, műkritikus, a Pesti Hírlap belső munkatársának névbejegyzésével. Kiadói papírkötés, kissé kopott és kissé foltos borítóval.
16602.

Rufpreis:
3 000 HUF

Verő György: Blaha Lujza és a Népszínház Budapest színi életében. Rákosi Jenő előszavával. Bp., 1926, Franklin-Társulat. 1 t + 328 p. Kiadói festett, aranyozott egészvászon-kötés, nagyon szép állapotban
16603.

Rufpreis:
2 600 HUF
7,05

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF