Mikszáth Kálmán: Nemzetes uraimék. Regény. Gyulai László rajzaival. Bp., 1884., Révai. Első kiadás. Kiadói illusztrált papírkötés, a borítón kis folttal, kis szakadással, a hátsó borítón kis hiánnyal, de egyébként jó állapotban.
Pierre Souvestre-Marel Allain: A montecarloi bank kirablása. Egy geniális kalandor a XX. században. Ford.: Gesztesi Ödön. Bp., 1916., Magyar József és Fia. Átkötött egészvászon-kötés, eredeti bekötött papírborítókkal, az elülső sérült.
Pierre Souvestre-Marel Allain: Fantomas, mint vizsgálóbíró. Egy geniális kalandor a XX. században. Ford.: Pogány E. Bp., 1917., Magyar József és Fia. Átkötött egészvászon-kötés.
Török Lajos: Kozmetika. A bőr ápolása és szépséghibáinak gyógyítása. Bp.,(1927), Dick Manó,(Hornyánszky-ny.), 160 p. Gyógyítás I. kötet. Szövegközti képanyaggal illusztrálva. Kiadói kissé kopott aranyozott egészvászon-kötés.
Gyóni Géza: "Repülj már levelem..." (A katonaköltő "őrangyal-"ához írt szerelmes levelei.) Sajtó alá rendezte: Gyóni Ferenc. Bp., 1942., Vitézi Rend Zrínyi Csoportja, 1 (címkép) t. + 183+1 p.+5 t. + 1 (kihajtható térkép) t. Kiadói papírkötés, hiányzó papír védőborítóval, foltos, kissé sérült borítóval, megviselt állapotban. Az összeállító, Gyóni Géza testvére, Gyóni Ferenc (1882-1963) által Tscheik Ernő (1880-1965) iglói rajztanár, festőművész, grafikus, Gyóni Géza rab- és katonatársa részére DEDIKÁLT példány, dátumozva (1941. aug. 21. (?, autográf sorok.), rajta korábbi leragasztás nyomaival.
Neiritz Gusztáv: Columbus Kristóf. Történeti elbeszélés a 15. század második feléből. Írta: - -. A magyar ifjuság könyvesháza. Pozsony-Bp.,én., Stampfel Károly, 86 p.+ 3 t. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, az elülső borítón, színes litografált illusztrációival, kopott, foltos borítóval, laza kötéssel, kijáró lapokkal, megviselt állapotban.
Fekete István: A koppányi aga testamentuma. Történelmi regény. Cseregezán Pál rajzaival. Bp., 1971, Móra. Hetedik kiadás. Kiadói félvászon-kötésben, kissé kopott borítóval, javított gerinccel.