Bücher: Andere kuriositäten

Zahl der Lose: 261

Prof Dr. J. Balassa-Prof. L. Pálóczy: Ungarisch. Original Methode Toussaint-Langenscheidt. Brieflicher Sprach- und Sprech-Unterricht fu?r das Selbststudium der Ungarischen Sprache. Berlin-Schöneberg,én.,Langenscheidtschen Verlagsbuchhandlung. Német és magyar nyelven. Kiadói egészvászon-mappában, kiadói aranyozott, festett kiadói kartontokban, a kartontok elülső tábláján díszesen illusztrált szentkoronás nemzeti kiscímerrel, a borítón kopásnyomokkal.
17320.

Rufpreis:
4 600 HUF
12,47
14,38

Anthologia Hungarica. Leipzig, 1922. Insel Verlag. Kiadta Gragger Róbert leszármazottjának dedikációjával. Dedikált! Kiadói papírkötésben
17321.

Rufpreis:
4 400 HUF
11,92
13,75

Gustav A. Wetter: A szovjet ideológia ma. A dialektikus és történelmi materializmus. hn., én., nyn. Kiadói papírkötésben 80. számú számozott példány. Ritka! Kereskedelmi forgalomba nem került.
17322.

Rufpreis:
4 000 HUF

Hamvas Béla: Scientia Sacra. Az őskori emberiség szellemi hagyománya. Bp., 1988, Magvető. Kiadói egészvászon kötés, egy helyen sérült, papír védőborítóval, jó állapotban.
17323.

Rufpreis:
4 000 HUF

Choderlos de Laclos, [Pierre Ambroise François (1741-1803)]: Veszedelmes viszonyok I-II. kötet. Levelek, amelyeket egy társaságban összegyüjtöttek és némely más társaságok okulására közrebocsátottak. Ford.: Benedek Marcell. Nagy írók, nagy írások második sorozat 2. Bp.,(1921), Genius, 251; 240 p. Kiadói díszes fatáblás félbőr-kötés,Gottermayer-kötés, jó állapotban.   ", Weiss L. és F. nyomdája Sorbonne-típusú betűivel összesen 1500 számozott példányban nyomtatta 1921 októberében. Ebből az első 300 példány merített papíron készült I-XXV-ig amatőr könyvgyűjtők részére egész bőrkötésben, a 26-tól 300-ig számú példányokat fénylemez kötésben hozta forgalomba a kiadó." Számozott (221./1500) példány. Első magyar kiadás.  A könyvből készült azonos című, nagy sikerű Oscar-díjas (legjobb forgatókönyv,legjobb látványterv és legjobb jelmezterv) film is. Rendkívül színvonalas színészi produkciókkal, köztük a főszerepekben Glenn Close, Michelle Pfeiffer,John Malkovich, valamint Keanu Reeves, és Uma Thurman.
17324.

Rufpreis:
3 000 HUF

Machatsek Lucia: Frankenburg Adolf. Sopron, 1938, Frankenburg Irodalmi Kör. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
17325.

Rufpreis:
3 000 HUF

Márai Sándor: Napló 1958-1967. München, Újváry Griff Verlag. Kiadói egészvászon kötés, papír védőborítóval, jó állapotban.
17326.

Rufpreis:
3 000 HUF

Katona József: Bánk Bán-ja Arany János jegyzeteivel és tanulmányával. bp., 1900. Franklin. Kiadói, bordázott félbőr kötésben.
17327.

Rufpreis:
3 000 HUF

Baksa-Soós Attila: 1Hullámon bár. [Bp., 2003], Szerzői. Avantgárd. Kiadói papírkötés. Megjelent 500 példányban.
17328.

Rufpreis:
3 000 HUF

Tagore, (Rabindranath) Rabindra Nath: Az élet megismerése. (Sádhaná) Fordította Bartos Zoltán Bevezető tanulmánnyal ellátta Földi Mihály. Számozott példány. 158/200 (Bp. 1921.) Révai. 1 sztl. lev.1 t. 132 l. Gerincén kisebb sérüléssel. Mesterművek. Kiadói félbőr-kötésben.
17329.

Rufpreis:
3 000 HUF
10

Conan Doyle: Mi a spiritizmus. Az uj kinyilatkoztatás. Ford.: Révay József. Az okkultizmus könyvei. Bp., 1922., Kultura. Kiadói kartonált papírkötés, sérült gerinccel.
17330.

Rufpreis:
2 800 HUF
15

Lator László: Az egyetlen lehetőség. Versek. Varga Hajdú István grafikus, festőművész illusztrációival. Békéscsaba, 1976., Megyei Könyvtár, 5 sztl. lev. Első kiadás. Kiadói papírkötés.   Megjelent 250 számozott példányban, de ez számozatlan példány.   A szerző, Lator László 1927-) Kossuth-díjas költő, műfordító, a Nemzet Művésze által aláírt példány.
17331.

Rufpreis:
2 000 HUF
16

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF