Schalom Asch: Pétervár. Gergely Janka fordítása. Bp, 1932, Káldor Könyvkiadó Vállalat. Kopott félbőr kötésben, a hátsó borítón, a bal felső sarokban sérült, ázott.
Várady József: Tiszáninnen református templomai. 3. sz. pótfüzet: A kondói református egyház története. Sajószentpéter, 1996, Borsodi Református Egyházmegye. Kiadói papírkötésben, jó állapotban. A szerző, Várady József (1930-2008) kondói református lelkész által Dobrossy István (1946-2015) történész, levéltáros, a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Levéltár igazgatója részére dedikált példány.