Kéki Béla: A latin nyomdabetű rajzának fejlődése Gutenberg óta. Sajtó alá rendezte és az illusztrációkat válogatta: Dr. Somkuti Gabriella. Bölcsész-Könyvek 3. Miskolc, 1994., Miskolci Bölcsész Egyesület. Kiadói papírkötés.
Hornyik Miklós: Angol Pázsit. Balkáni néprajzi kalauz. Szabadka, 1991, Napló. Fekete-fehér képekkel illusztrált. Kiadói papírkötés, helyenként foltos lapokkal. Megjelent 1000 példányban. A szerző által Obersovszky Éva, Obersovszky Gyula (1927-2001) költő, író, újságíró lánya részére DEDIKÁLT példány.
Ambrus Lajos: Szókalauz. Bp., 1996, Kortárs Kiadó-Széphalom Könyvműhely. Fekete-fehér képekkel illusztrált. Kiadói papírkötés, helyenként foltos lapokkal. A szerző által Obersovszky Éva, Obersovszky Gyula (1927-2001) költő, író, újságíró lánya részére DEDIKÁLT példány.
de La Rochefoucauld, Francois: Maximák. Ford. és az utószót írta: Szávai János. Bp., 1990, Helikon, 181+3 p. Kiadói kartonált papírkötés, műanyag védőborítóban.
Henry Fitch: The Perfect Calendar for Every Year of the Christian Era. Designed for Practical Every-day Use. New York-London, 1928, Funk and Wagnalls Company. Egészvászon kötésben, kissé kopott borítóval, de egyébként jó állapotban. Angol nyelven.
Jávor Béla: Karácsonyi levelek. Érd, 2013, Mundus Novus, 280 p. Második kiadás. Kiadói papírkötés. A szerző által Fekete György (1932-2020) Kossuth- és Munkácsy Mihály-díjas belsőépítész, és felesége, Sunyovszky Szilvia (1948- ) Kossuth- és Jászai Mari-díjas színésznő részére DEDIKÁLT példány.
Magyar album. Szerk.: Incze Sándor. Elmhurst,1956, AMerican Hungarian Studies Foundation. Magyar nyelven. Fekete-fehér fotókkal. Kiadói kissé kopott illusztrált félvászon-kötésben, volt könyvtári példány.