Luis Vélez de Guevara: A sánta ördög. Szegő István fordítását átdolgozta: Benyhe János. Kondor Béla 10 db rézkarcával. Bp., 1962, Európa, 129+3 p+10 t. Kiadói egészvászon-kötés,megsárgult és kissé koszos papír védőborítóval, jó állapotban. Megjelent 5000 példányban.
Vajda János: Dal és beszély - Jankó János rajzaival. Budapest, 1884, Franklin 92 p. + [1] p., ill. Első kiadás. Átkötőtt egészvászon kötésben az eredeti borító felhasználásával
Takáts Gyula: Tükrök szava - betűk arca. Jegyzetek - válaszok. Vallomások. Bp.,1985,Szépirodalom. Első kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban. A szerző, Takáts Gyula (1911-2008) Kossuth-díjas költő, író, által dedikált példány.
Berda József: Így igaz. Bp., 1961., Magvető. Első kiadás. Kiadói félvászon-kötés, kiadói szakadt papír védőborítóban. A szerző, Berda József (1902-1966) József Attila-, és Baumgarten-díjas költő által aláírt példány.
A másik ember felé. Az "Exodus" munkaközösség dolgozatai. Szerk.: Karácsony Sándor. Debrecen, 1942., Exodus, 122 p. + 1 sztl. lev. Kiadói papírkötés, kissé szakadt, kissé kopott borítóval, érdekes ajándékozási sorokkal.
Fehér Ferenc: Az antinómiák költője. Dosztojevszkij és az individuum válsága. Bp., 1972, Magvető. 490 p. Kiadói egészvászon kötés, kiadói kissé kopott papír védőborítóval. A szerző, Fehér Ferenc (1933-1994) magyar filozófus, esztéta, műkritikus által Földes Anna (1930-2017) író, újságíró, kritikus, irodalomtörténész és férje, Mihályi Gábornak (1951-2017) irodalomtörténész részére dedikált példány.
May, Karl: Winettou der Rote Gentleman 1-2-3. Freiburg, Friedrich Ernst Fehlenfeld. Kiadói festett egészvászon kötés, gerincnél sérült, kopottas állapotban.
May Károly: A szent este. Útleírás. Ford.: Altay Margit. Mühlbeck Károly rajzaival. Bp., é.n., Aczél Testvérek ("Otthon"-ny). 152 p. Kiadói aranyozott, illusztrált egészvászon-kötés, kopott borítóval és gerinccel, kissé laza, részben szétvált kötéssel, helyenként kissé foltos lapokkal.