Bücher: Naturwissenschaft, Medizin

Zahl der Lose: 28

Dr. Georg Seidlitz: Fauna transsylvanica: Die kaefer (Coleoptera) Siebenbürgens. von - -. Königsberg, 1891. Jartimgscje Verlagsdruckerei, 12+LVI+914+1 p.+1 t. Német nyelven. Kiadói aranyozott félbőr-kötésben, márványozott lapélekkel, kopott borítóval és gerinccel, 3 lap kijár.
17123.

Rufpreis:
8 000 HUF

[Ludwig Mitterpacher von Mitterburg (1734-1814)] Elementa Rei Rusticae in usum academiarum Regni Hungariae Conscripta a Ludovico Mitterpacher, de Mitternburg. Pars Prima & Pars Secunda. [Mezőgazdaság alapelemei a magyarországi akadémiák használatára. I-II. rész.] Budae, 1779., Typis Regiae Universitatis, 6 sztl. lev. +615 p; 8 sztl.+512 p. Latin nyelven. Első kiadás. A mű 3 kötetben teljes. Korabeli kartonált papírkötésben, kopott borítóval, foltos lapokkal a címlapokon névbélyegzőkkel, az I. részből a kihajtható rézmetszet hiányzik.
17124.

Rufpreis:
8 000 HUF

Sztoczek József: Utasítás meteorologiai észleletekre. Pest, 1861, Emich Gusztáv magyar akademiai nyomdász, 70+2 p. + 1 t. (Légtüneti észleletek, kihajtható táblázat, kitöltetlen). Kiadói papírkötés, sérült, ázott, kissé hiányos borítóval, helyenként kissé sérült, foltos lapokkal.
17125.

Rufpreis:
2 400 HUF

Csányi Vilmos: Bukfenc és Jeromos. Hogyan gondolkodnak a kutyák? Bp., 2005., Vince. Második, átdolgozott kiadás. Kiadói kartonált papírkötés.
17126.

Rufpreis:
2 400 HUF

[Bernstein, Aaron (1812-1884)] A természet könyve. I. kötet. 1-5. füzet. Közérdekű olvasmányok a természettudományok köréből. Bernstein A. német műve után. Ford.: Dr. Toldy László, Vértesi Arnold. Bp.,1875., Franklin, IV+108+109+5+113+7+107+5+103 p. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopott borítóval, foltos, az elejéről 7 lap kijár.
17127.

Rufpreis:
2 400 HUF

17128.

Rufpreis:
3 000 HUF

17129.

Rufpreis:
1 800 HUF

Szentes Ferenc: Salgótarján és Pétervására közötti terület. 1 földtani térképpel, 4 táblával és 7 ábrával. Magyar Tájak Földtani Leírása V. Bp., 1943. Stádium, 57+(1) p. + 4 t. (kihajtható mellékletek) + 2 p. Magyar és német nyelven. Kiadói papírkötés, kissé kopott borítóval, térképmelléklet nélkül.
17130.

Rufpreis:
1 800 HUF

Flammarion, Camille: Lumen. (Világosság.) Bp.,[1899], Légrády, 1+135 p. Átkötött félvászon-kötés, kopott borítóval, néhány lapon aláhúzásokkal, cirill betűs névbélyegzéssel.
17131.

Rufpreis:
3 600 HUF
9,76
11,25

Tóth Ágoston: Bevezetés a meteorológiába. Szent István Könyvek 72. sz. Bp., 1929, Szent István-Társulat, 204+1 p. Kiadói papírkötés, kissé sérült borítóval. A szerző által DEDIKÁLT példány.
17132.

Rufpreis:
1 200 HUF
11

A magyar természettudományi kutatás előmozdítására alakult Széchenyi Tudományos Társaság működéséről szóló jelentés. Bp., 1937, Széchenyi Tudományos Társaság (Franklin-ny.), 141 p. Kiadói papírkötés, sérült borítóval és gerinccel.
17133.

Rufpreis:
1 200 HUF

Lázár Kálmán, Kriesch János: Hasznos és kártékony állatainkról. I-II. rész (egy kötetben). I. rész: Emlősök, madarak, hüllők. II. rész: Halak. Bp., 1988, ÁKV. Reprint kiadás. Kiadói kartonált papírkötés.
17134.

Rufpreis:
1 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF