I.Sz. Nyemilova: Régi képek titkai. H.n., 1979, Gondolat. Fekete-fehér és színes képekkel illusztrálva. Egészvászon kötésben, papír védőborítóban, kissé kopott borítóval, de jó állapotban.
Esterházy-kincsek. Öt évszázad műalkotásai a hercegi gyűjteményekből. Az Iparművészeti Múzeum és a kismartoni Esterházy Magánalapítvány közös kiállítása. Szerk., a kiállítást rendezte és a bevezető tanulmányt írta: Szilágyi András. Bp., 2006, Iparművészeti Múzeum. 219 p. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
New Art of Hungary. Four Artists. September 7-October 28 1989. Imre Bukta, Áron Gábor, Géza Samu, János Szirtes. Don Soker Contemporary Art 871 Folsom, San Francisco California,. H.n., (1989), k.n.. Ritka kiállítási katalógus, a négy alkotó műveinek reprodukcióival illusztrált. Beke László bevezetőjével. Angol nyelven. Kiadói papírkötés.
Biblia Pauperum és előtte a Vita et Passio Christi képei a Szépművészeti Múzeum kódexében. A tanulmányokat, a jegyzeteket és a képleírásokat Wehli Tündre és Zentai Loránd írta. Gyarmathy László színes fotóival. Bp., 1988, Európa. Kiadói műbőr kötés, jó állapotban.
Németh András, Eberhard Skiera: Rejtett történetek. Az életreform-mozgalmak és a művészetek. Bp., 2018, Műcsarnok. 288 p. Színes és fekete-fehér képekkel gazdagon illusztrált kiállítási katalógus, többek közt Vaszary János, Ferenczy Károly, Hollósy Simon, Kőrősfői-Kriesch Aladár műveinek reprodukcióival. Kiadói papírkötés.
Chengbei, Xu: Peking Opera. Cultural China Series. H.n., 2003, China Intercontinental Press. 128 p. Gazdag képanyaggal illusztrált. Angol nyelven. Kiadói papírkötés, újszerű állapotban.
Sirató Ildikó, Horváth Andrea: Galeria.hu - az akttól a zsánerképig. Bp., 2018, Holnap. Színes képekkel, többek közt Aba-Novák Vilmos, Berény Róbert, Ferenczy Károly, Rippl-Rónai József, Czigány Dezső alkotásainak reprodukcióival illusztrált. Kiadói papírkötésben.