Bücher: Architektur, Kunst

Zahl der Lose: 231

2002 Boczkó-Bunke Zsuzsa dedikált kiállítási katalógus a Vizivárosi galériában megrendezett kiállításról, hozzá kézzel írt levele
16648.

Rufpreis:
3 000 HUF

Szalay Lajos rajzai. Kállai Ernő tanulmányával. Bp.,1945,Új Idők (Singer és Wolfner), 10 p.+60 t. + 2 p. Kiadói papírkötés, a borító szélein kis szakadásokkal, a gerinc sérült, részben hiányos, de belül jó állapotú és hiánytalan. Számozott (234./1000), a művész által aláírt példány.
16649.

Rufpreis:
5 000 HUF

Nádai Pál: Asszonyi pompa. Dankó Ödön rajzaival. Bp., 1926. ,,Világirodalom". 154 p. Korabeli félvászon-kötésben
16650.

Rufpreis:
3 000 HUF

EfZámbó István - Szerelem első látásra (Kärlek Liv Död). H.n., (1990), k.n.. Az 1990-ben Svédországban és a székesfehérvári Szent IStván Király Múzeumben rendezett iállítás katalógusa, Ef Zámbó István műveinek reprodukcióival illusztrált. Magyar és svéd nyelven. Kiadói papírkötés, kissé kopott borítóval és gerinccel.
16651.

Rufpreis:
1 800 HUF

Barcsay Jenő festőművész gyűjteményes kiállítása. Kiállítási katalógus. Barcsay Jenő (1900-1988) festőművész által dedikált! Bp., 1966, Ernst Múzeum, (Egyetemi Nyomda.) Kiadói papírkötés, kissé kopott borítóval és gerinccel.
16652.

Rufpreis:
3 000 HUF

Húsvét, a Céhbeliek első könyve. Bp., (1914), Egenberger (Hoffmann Béla),(Békéscsaba, Tevan Adolf-ny.), 24+44 (Képek)+16 (A Céhbeliek első kiállításán 1914. április 12-től május 10-ig a Nemzeti Szalonban kiállított műtárgyak katalógusa) p. Kiadói kartonált papírkötés, kopott borítóval, sérült gerinccel, foltos hátsó szennylappal, benne ex libris-szel: Gara Arnold (1882-1929): Ex libris Doctor Juris Kátai Jenő, női aktos ex libris bagollyal, klisé, papír, jelzett a nyomaton, erősen sérült, hiányos, 14x9 cm.   A Céhbeliek első kiállításának katalógusa, benne Telcs Ede, Nagy Sándor, Nádler Róbert, Kőrösfői-Kriesch Aladár, Beck Ö. Fülöp, Batthány Gyula és mások műveinek reprodukcióival.
16653.

Rufpreis:
2 800 HUF

1926 A Céhbeliek VI. kiállításának katalogusa. Bp., 1926., Nemzeti Szalon, 20 p.+32 t. + 2 p. Kiadói sérült papírkötés, de belül jó állapotban.   Benne Bánffy Miklós, Beck Ö. Fülöp, Edvi Illés Aladár, Glatz Oszkár, Jaschik Álmos, Kisfaludi Strobl Zsigmond, Lux Elek, Nagy Sándor, ádler Róbert, Rudnay Gyula, Telcs Ede, Zádor István és mások műveinek reprodukcióival.
16654.

Rufpreis:
2 800 HUF
16

1913 A Kéve könyve. II. kötet. 1913. Január. Szerk.: Szablya János. Bp., Világosság-ny. Gara Arnold könyvdíszeivel. Egészoldalas illusztrációkkal. Korabeli reklámokkal. Kiadói egészvászon-kötés, kissé foltos borítóval. 154. számú számozott példány.
16655.

Rufpreis:
2 000 HUF

1913 A Kéve könyve. III. kötet. 1913. április. Szerk.: Szablya János. Bp., Világosság-ny. Gara Arnold könyvdíszeivel. Egészoldalas illusztrációkkal. Korabeli reklámokkal. Kiadói egészvászon-kötés, foltos borítóval.  259. számú számozott példány.
16656.

Rufpreis:
2 000 HUF

Kolozsváry Marianna: Deim Pál. Bp., 1992, A&A. 160 p. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Kiadói kartonált kötés, jó állapotban.
16657.

Rufpreis:
2 200 HUF
5,96
6,88

Gáspárné Dávid Margit: A divat története. Erkölcsök, szokások, viseletek. 1480-1765. Renaissance-barok-rokokó. Bp., 1924, Pantheon. 255 p. Számos szövegközi és egészoldalas fekete-fehér illusztrációval, Jaschik Álmos könyvdíszeivel. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés, kissé sérült gerinccel, kissé kopott borítóval, helyenként kissé foltos lapokkal.
16658.

Rufpreis:
2 000 HUF

Hevesy Iván: Fényképezés falun. Mezőn, pusztán, vásáron. Népszokások, népviselet, népművészet, fényképezése. HAFA Könyvtár 75-78. Bp., ,HAFA,(Hatschek és Farkas, (Antiqua-ny.), 128 p. Második kiadás. Az oldalszámozáson belül egészoldalas fekete-fehér fotókkal illusztrált. Átkötött egészvászon-kötés, az eredeti papírborítókat bekötötték.
16659.

Rufpreis:
2 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF