A Vitéz László Színházától a Nemzeti Bábszínjátékig. Magyar bábművészeti antológia. Vál., szerk., jegyzetekkel ellátta és az előszót írta: Galántai Csaba. Bp., 2012., Országos Színháztörténeti Múzeum és Intézet. Kiadói papírkötés.
Kishonthy Zsolt-Murádin Jenő: Nagy Oszkár. (1893-1965.) Nagybánya könyvek 2. Bp.-Miskolc,2008,MissionArt Galéria. Második kiadás. Gazdag színes és fekete-fehér képanyaggal, reprodukciókkal illusztrált. Kiadói papírkötés.
Németh Annamária: "Be van az én szűröm ujja kötve..." A Bakonyi szűr és mestere, Zalai Károly. Pápa,én..,Jókai Mór Városi Könyvtár. Színes képekkel illusztrált. Kiadói papírkötés.
Belitska-Scholtz Hedvig: Vásári és művészi bábjátszás Magyarországon 1945-ig. Tihany, 1974.,Veszprém M. Múzeumok Igazgatósága,135+1 p. Kiadói papírkötés.
Fajcsák Györgyi: Kínai műgyűjtés Magyarországon a 19. század elejétől 1945-ig. Bp., 2009, Hopp Ferenc Kelet Ázsiai Művészeti Múzeum. 304p. Fekete-fehér képekkel gazdagon illusztrált. Kiadói papírkötés.
2 db a Kecskeméti Művésztelep történetét bemutató kötet: ifj. Gyergyádesz László (szerk.): A Kecskeméti Művésztelep első korszaka 1909-1919. H.n., k.n., é.n. 48p. Fekete-fehér és színes képekkel, többek közt Iványi-Grünwald Béla, Perlrott-Csaba Vilmos, Kmetty János, Uitz Béla műveinek reprodukcióival gazdagon illusztrált. Kiadói papírkötés, néhány kevés oldalon tollas jelöléssel és bejegyzéssel. + ifj. Gyergyádesz László, Osztényi Éva (szerk.): A Kecskeméti Művésztelep második korszaka 1920-1944. H.n., k.n., é.n. 32p. Fekete-fehér és színes képekkel, többek közt Varga Nándor Lajos, Szabó Vladimir műveinek reprodukcióival gazdagon illusztrált. Kiadói papírkötés, egy oldalon tollas jelöléssel.
Ellen Mas: Die goldenen Jahre der Photoalben. Fundgrube und Spiegel von gestern. Köln,1977,Studio Dumont. Német nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kissé kopott papírkötés.
Emil Pirchan: Művészek műhelytitkai. Két évezred festőinek, szobrászainak és építészeinek életéről, munkájáról, szerelméről, és haláláról. Fordította: Szalai Sándor. 240 képpel. Budapest, 1945. Dante Könyvkiadó. Kiadói félvászon kötés, 287 p. A kiadói papírborítója hiányzik! A borító szélei, sarkai kopottak. Laza kötéssel.
1978 Kunvári Lilla szobrászművész gyűjteményes kiállítási katalógusa. A művész, Kunvári Lilla (1897-1984) által dedikált. + Petrás István (1904-1980) fotóművész 12 db fotója Kunvári Lilla munkáiról, a hátoldalakon feliratozva, a fotók nagyrészén a művész sajátkezű soraival, aláírásaival, 18x24 cm és 17x17 cm közötti méretben