Áldor Imre: Nagy Constantin császár. Bp., 1877., Franklin Társulat, VII+288 p. Szövegközti illusztrációkkal. Félvászon-kötés, kissé kopott borítón és címlapon "K" bélyegzővel.
Zsákai Piroska: Kaptam egy világot. Zsákai Piroska emlékezései. Megjelent az 1956-os Forradalom és Szabadságharc 62. évfordulójának évében. A szerző által dedikált! Veszprém, 2018, Magyar Vidék Országos 56-os Szervezet Országos Központja. Fekete-fehér képekkel illusztrált. Kiadói papírkötés.
Széchenyi pesti tervei.Magyar Levelestár. Válogatta a szöveget gondozta, az utószót és a jegyzeteket írta: Bácskai Vera, Nagy Lajos. Fordította: Bába Iván, Vásárhelyi Judit, Ziegler Géza. Bp., 1985, Szépirodalmi Könyvkiadó. Kiadói kartonált papírkötés, papír védőborítóval. Szép állapotban.
Pethő Sándor: Viharos emberöltő. Hét portrait. Bp., [1929],Stádium, 243+1 p. Andrássy Gyula, Apponyi Albert, Tisza István és mások portréival. Kiadói papírkötés, foltos, az elülső borítón és a címlapon kis hiánnyal. Felvágatlan példány.
John Lukács: A történelmi Hitler. Fordította: Barkóczi András. Bp.,1998, Európa. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban. Foltos papírborítóval, de egyébként jó állapotban.
A vezérlő fejedelem. Szerk.: Dr. Gáspár Pál. A bevezetőt írta vitéz Dr. József Ferenc királyi herceg. Bp, 1935, a Szent István Társulat kiadása. Második kiadás. Félvászon kötésben, kopott, foltos borítóval.
Maurice Paléologue. A cárok Oroszországa az első világháború alatt. Franciaország nagykövetének naplójából.Szávai János fordítása. Bp, 1982, Európa Könyvkiadó. Egészvászon kötésben, szakadt papír védőborítóban.