Valuch Tibor: Hétköznapi élet Kádár János korában. Mindennapi történelem. Bp.,2006, Corvina. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban. Jó állapotban.
Rózsás János: Gulag lexikon. Nagykanizsa, 2008., (Zalaegerszeg, Gura-ny.) Kiadói papírkötés. A szerző által Kéri Edit (1926-) színésznő számára dedikált példány.
H. Kelemen Márta: Solva - Esztergom későrómai temetői. Bp., 2008, Magyar Nemzeti Múzeum. 553 p. Fekete-fehér és színes képekkel gazdagon illusztrált. 3 db melléklettel 2 db lapon. Kiadói kartonált papírkötés.
Méri István: Egy Árpád-kori magyar falu leletmentő ásatása Tiszalök-Rázom, 1950-53. Bp., 2000, Magyar Nemzeti Múzeum. 148 p. Készült 500 példányban. Fekete-fehér képekkel gazdagon illusztrált. 5 kihajtható térképpel, régészeti ásatási helyszínrajzzal. Kiadói papírkötés, kissé kopott gerinccel és borítóval.
Bruno Brehm: A magyar nemzet tragédiájának regényes korrajza. Ferenc Ferdinánd meggyilkolásától a békekötésig. I-III. köt. Ford. Fenyő László. I. köt.: Így kezdődött. Apis és este. II. köt.: Ez lett a vége. Brest-Litowsktól a békekötésig. III.köt.: A kétfejű sas lehull. A Habsburg Monarchia összeomlása. II. kiadás. Bp., 1938-1937, Grill Károly. Átkötött aranyozott, álbordás félbőr-kötés, kopott borítóval.
Aradi vértanúk albuma. Szerk. Varga Ottó. Bp.,1890, Arad Sz. Kir. Város-Kölcsey-Egyesület, (Franklin-ny.), 1 t.+222+2 sztl. lev.+6 mell. Második, bővített kiadás. Szövegközti és egészoldalas képekkel. Többek között Marczali Henrik, Márki Sándor, Irányi Dániel, Concha Győző írásaival, Zichy Mihály, Stetka Gyula és Mannheimer G. illusztrációival. Kiadói aranyozott, festett, szürke egészvászon-kötésben, Gottermayer-kötés, kopott borítóval, sérült gerinccel, az elülső szennylap kijár.
Meszlényi Antal: A jozefinizmus kora Magyarországon (1780-1846.) Bp., 1934, Stephaneum, 454 p. Kiadói papírkötés. A szerző, Meszlényi Antal (1894-1984) történész által Hetényi Varga Károly (1932-2002) író, fordító, tanár részére dedikált példány.
Dr. Iványi Béla: A római szent birodalmi széki Gróf Teleki család gyömrői levéltára (Archivum Gyömrőense gentis comitum Teleki de Szék). Szeged, 1931, Gr. Teleki Család Gyömrői Ága. Kiadói papírkötés, jó állapotban