Majláth Béla: Maylád István. 1502-1550. Magyar Történeti Életrajzok. Bp., 1889, Méhner Vilmos. 120 p + 4 t. Szövegközti és egészoldalas illusztrációkkal, facsimile aláírásokkal, melléklettel. Korabeli átkötött félbőr-kötés, festett lapélekkel, hiányos, kissé sérült gerinccel, kopott borítóval, helyenként kissé foltos lapokkal, egy kijáró lappal.
Fustel de Coulanges: Az ókori község. Tanulmány. A görög és római vallásról, jogról és intézményekről. Ford.: Bartal Antal. Bp., 1883, MTA, XVIII+609 p. Kiadói egészvászon-kötés, Hirháger-kötés, kissé kopott borítóval, a gerincen kis sérüléssel, néhány ceruzás aláhúzással.
Emlény. Karácsoni, ujesztendei és névnapi ajándék. MDCCCXI. Garay János, Jósika Miklós, Pulszky Ferenc, Vachott Sándor és mások írásaival. Pest, 1841., Heckenast Gusztáv, 5 sztl. lev. + 230 p. + 4 (acélmetszetek) t. Átkötött modern egészvászon-kötés, kopott borítóval, hiányos, csak 230 oldal, és a címkép hiányzik.
Marschalkó Lajos: Világhódítók. Az igazi háborús bűnösök. München, 1958. Süli József Kiadói papírkötés, kis sérüléssel, néhány aláhúzással . Emigráns antiszemita kiadás.