Csurka István: Tűzugratás. Elbeszélések. Bp., 1956, Szépirodalom. Első kiadás. Csurka István (1934-2012) első nyomtatásban megjelent műve. Kiadói kissé kopott félvászon-kötés, az eredeti elülső papírborító egy részét beragasztották.
Laicus Fülöp: Silvio. Regény a mentanai napokból. Ford. a váczi növendékpapság ,,Pázmány-egylete". Vác, 1876, Nyomatott Serédy G. siketn(éma) iparint(ézet) könyvnyomdájában. Első és második kötet egy kötetben. Későbbi félvászon kötésben, foltos címlapokkal, második kötet egyik lapja ragasztott szakadással.
Thora Goldschmidt: Fransk Lommeparlor, den nodvendigste sprogbagage for en pariserfarer.Kobenhavn, 1926, Gyldendalske Boghandel - Nordisk Forlag. Kiadói kissé kopott egészvászon-kötésben,
Charles Dickens: Pickwick-mesék. R. Seymour és Phiz rajzolóművészeknek az 1838. évi londoni kiadásához készített illusztrációival. Hevesi Sándor kiadását átdolgozta Ottlik Géza. Bp., 1957, Magyar Helikon. Kiadói kissé kopott félvászon-kötésben. "Megjelent 5200 példányban, ebből 4900 félvászon-kötésben, 300 félbőrkötésben, számozva." Számozatlan példány.