Fejtő Ferenc: Érzelmes utazás. A képeket összegyűjtötte és válogatta: Relle Ágnes. Bp.,2008,Kossuth. Harmadik kiadás. Kiadói kartonált papírkötés, volt könyvtári példány.
Eszther Sat.: Regény és regény-itészet, Pest, 1859, Emich Gusztáv. Papírkötés, a gerince szakadt, a borító foltos. "Vass József Könyvkereskedése" bélyegzéssel.
Vidám könyv. Magyar írók humoros írásai. Vál.: Vargha Kálmán. Hegedűs István rajzaival. Mikszáth Kálmán, Gárdonyi Géza, Molnár Ferenc, Móricz Zsigmond és mások írásaival. Bp.,én.,Móra. KIadói kissé kopott félvászon-kötés.
Dr. Hankó Vilmos: Házi kincstár. Sok száz titkos szer. Hasznos tudnivalók a háztartás, gazdaság, egészségtan, ipar s a mindennapi élet köréből stb. Harmadik, bővített kiadás. Bp., é.n., Lampel Róbert. Kiadói papírkötésben, kissé kopott és kissé szakadozott borítóval, felvágatlan példány.
Juristowski Miklós: Vén diófák árnyékában. -- fantasztikus regénye. Második kiadás. Bp., 1936, a magyar Szépirodalmat Pártolók Egyesülete. Aranyozott egészvászon kötésben, kissé kopottak a lapszélek a borítón.
Németh László: A Medve-utcai polgári. Bp., 1942, Magyar Élet, 132 p. Kiadói kissé kopott félvászon-kötés, kiadói kissé sérült, kissé szakadt illusztrált papír védőborítóban