Ipolyi Arnold népmesegyűjteménye. Szerk.: Kálmány Lajos. Kiadja: a Kisfaludy-Társaság. Magyar Népköltési Gyűjtemény XIII. köt. Bp.,1914, Athenaeum, XXXII+532 p. Átkötött aranyozott álbordás gerincű félbőr-kötésben, ex libris-szel.
Berze Nagy János: Népmesék Heves- és Jász-Nagykun-Szolnok megyéből. Gyűjtötte: Berze Nagy János. Jegyzetekkel kísérte: Katona Lajos. Magyar Népköltési Gyűjtemény IX. köt. Bp.,1907, Athenaeum, XIX+587 p. Átkötött aranyozott álbordás gerincű félbőr-kötésben, ex libris-szel.
Nagyszalontai gyűjtés. Gyűjtötte a Magyar Folklore Fellows Magyar Osztályának Nagyszalontai Gyüjtő Szövetsége Kodály Zoltán közreműködésével. Szerk.: Szendrey Zsigmond. Magyar Népköltési Gyűjtemény XIV. köt. Kiadja: Kisfaludy Társaság. Bp.,1924, Athenaeum, XXXII+370 p. Átkötött aranyozott álbordás gerincű félbőr-kötésben, ex libris-szel.
Fedics Mihály mesél. Bevezető tanulmánnyal és jegyzetekkel kíséri Ortutay Gyula. Új Magyar Népköltési Gyűjtemény I. Bp.,1940, Egyetemi Magyarságtudományi Intézet, 410 p.+ 2 (kétoldalas fekete-fehér fotók)+1 (Dési-Huber István illusztrációja) t. Átkötött aranyozott álbordás gerincű félbőr-kötésben.
Tóth Béla: A magyar anekdotakincs I-V. kötet. Thesaurus Anecdoton Hungarorum. Gyűjtötte és magyarázza: - -. Mühlbeck Károly rajzaival. Bp., én., Singer és Wolfner. Kiadói aranyozott, festett, illusztrált egészvászon-kötés, Gottermayer-kötések, kopott borítókkal, sérült gerincekkel, a III. kötetben hiányzó hátsó szennylappal, az V. kötetben két kijáró lappal, kissé laza kötésekkel.
Remekírók Képes Könyvtára sorozat 6 kötete: Firdúszi: A Sahnáméból; Schiller költeményei; Goethe költeményei; Homeros Odysseiája; Heine Dalok könyve; Shakespere: János király, Macbeth, III. Richard, A makrancos hölgy. Bp., én., Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt. Korabeli aranyozott, festett egészvászon-kötés, festett felső lapélekkel.