A műveltség útja I-XIV. köt. Nem teljes. Bp.,én, Tolnai. Kiadói aranyozott, festett egészvászon-kötés, változó állapotban, a borítón kopásnyomokkal is.
Rejtő Jenő 12 műve: A szőke ciklon, A Néma Revolverek Városa, A három testőr Afrikában, Az elveszett cirkáló, A Láthatatlan Légió, Csontbrigád, Egy bolond száz bajt csinál, Az előretolt helyőrség, Ezen egy éjszaka. Bp., Albatrosz.; A három testőr Afrikában. Bp., Könyvkuckó.; Piszkos Fred közbelép. Bp., Alexandra; Kalandregények. Rejtő Jenő összegyűjtött művei 3. Bp., Videopont. Kiadói kartonált papírkötés, és kiadói papír védőborítóban.
3 db irodalomtörténeti könyv: Dr. Birkás Géza: A francia irodalom története. Bp., 1927, Szent István Társulat. Kiadói papírkötés, borító szélén egészen apró szakadásokkal, máskülönben jó állapotban. + Kőrösi Albin: A spanyol irodalom története. Bp., 1930, Szent István-Társulat. Kiadói papírkötés, sérült borítóval, belül jó állapotban. + Nagysolymosi József: A lengyel irodalom. Bp., 1934, Szent István-Társulat. Kiadói papírkötés, borító hátsó fele foltos, egy lapon piros ceruzás jelöléssel
Tormay Cécile: Az ősi küldött. Esztergom, 2009, Pax Kiadó. Kiadói papírkötés, jó állapotban + Szabó Dezső: Az elsodort falu. Szeged, Lazi Könyvkiadó. Kiadói kartonált kötés, jó állapotban.
Móricz Zsigmond műveinek 7 kötete: Tűznek nem szabad kialudni, Szegény emberek, Magyarok, Úri Muri, Kerek Ferkó, A fáklya, Légy jó mindhalálig. Bp., 1939, Athenaeum. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé kopott borítókkal, benne kissé foltos lapokkal is, névbélyegzőkkel.
11 db fantasztikus könyv: Georges Walter: Repülnek a Vanessák, Alekszandr Beljajev: A levegőkerekedő, Isaac Asimov: Gyilkosság a könyvvásáron, Isaac Asimov: Second Foundation, Szívélyes Fhrenheit, Alapítvány és Föld, Alekszandr Szolzsenyicin: Ivan Gyenyiszovics egy napja, Dieter Ott: Az ördöngös caprioli, Lengyel Péter: Ogg második bolygólya, Babits Jósika Laczkó: Galaktika, Stanislaw Lem: Magellán felhő, különféle kiadásban, változó kötésben, jó állapotban.
Kemény Elemérné Bródy Mária: Kozmetikai készítmények előállítása elméleti és gyakorlati kézikönyv. Bp., 1943, Magyar Vegyipari Szövetség, 383 p.+XVI t. Kiadói kopott félvászon-kötés, sérült gerinccel, kissé foltos lapokkal, néhány bejelöléssel.