Bücher: Andere kuriositäten

Zahl der Lose: 294

Kós Károly emlékezete. Születésének 100. évfordulójára. Szerk.: Sas Péter. Szentendre, 1984, Pest Megyei Múzeumok Igazgatósága - Pest Megyei Művelődési Központ és Könyvtár. Vászonkötésben, jó állapotban. 133/500, sorszámozott példány, Bihari József, Sas Péter és Deák Zoltán aláírásaival.
18125.

Rufpreis:
2 000 HUF

Az Erdélyi Helikon magyarországi barátainak Aranykönyve. Kolozsvár, 1937, Erdélyi Szépmíves cég. Kiadói papírkötés.
18126.

Rufpreis:
1 000 HUF

Gail, Otto Willi: Utazás a Holdrakétán. Bp., é.n., Révai. Borítót és kötést Abonyi Zoltán tervezte. Kiadói félvászon kötés, sérült és részben javított gerinccel, sérült borítóval, előzéklapon tollas bejegyzéssel, 1. sztl. oldalon tulajdonosi bélyegzővel, 185-193. oldalon lap tetején kisebb folttal.
18127.

Rufpreis:
1 000 HUF

Donászy Ferenc: Ozdor Telegd, Elbeszélés a magyar pogányvilágból, Bp., én., Athenaeum, Egészvászon-kötés, szakadt, foltos.
18128.

Rufpreis:
800 HUF

Arcübasew: Szanin. Teljes kiadás. Bp., 1918, Rozsnyai Károly Kiadása. Kiadói papírkötés, szakadozott borítóval. Mihail Petrovics Arcübasev (1878-1927) orosz író, a forradalom elől Lengyelországba menekült. Legismertebb műve a Szanin, amelynek pornográf, szadista részei miatt a könyv a maga korában botrányt okozott.
18129.

Rufpreis:
1 200 HUF
19

Jean Bonguet és Georges Silber: Terroristák és rendőrkémek, Azer, Harting és társai, I. kötet, Ford.: Dr. Ormos Ede, Bp., 1909, Népszava, Egészvászon-kötés, jó állapotban.
18130.

Rufpreis:
3 400 HUF
9,21
10,63

Balassa József: A magyar nyelv életrajza. Bp., 1937, Renaissance. Kiadói egészvászon-kötés, szakadt papír védőborítóban.
18131.

Rufpreis:
1 000 HUF

Joó Tibor: A magyar nemzeteszme, Bp., én., Franklin-társulat, Félvászon-kötés, kopott.
18132.

Rufpreis:
1 000 HUF

Dsida Jenő: Légy már legenda. Összes verse és műfordítása. Bp., 1999, Püski. Kiadói egészvászon kötés, papír védőborítóval, jó állapotban.
18133.

Rufpreis:
1 000 HUF

Ábrányi Emil ujabb költeményei. 1876-1881. Kiadják: Fuchs Testvérek. A szerző arcképével. Bp., 1881, Neuer Márk. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, foltos kissé kopott borítóval, kissé laza kötéssel.
18134.

Rufpreis:
2 000 HUF

Költők albuma. Arany László, Ábrányi Emil, Bartók Lajos, Dóczy Lajos ... és számos más elenkori magyar költők verseiből összeállította: Radó Antal. Bp.,én.,Lampel R. (Wodianer F. és Fiai), XIV+2+383 p. Kiadói aranyozott, festett, illusztrált egészvászon-kötés, hiányzó elülső szennylappal, az elülső előzéklapon kis hiánnyal, kopott borítóval.
18135.

Rufpreis:
1 800 HUF

Gagyi László: A kiválasztottak, Kolozsvár, én., Erdélyi Szépmíves Céh Kiadó - A kiadó 10 éves jubileumára kiadott díszkiadás, jó állapotban, dedikált.
18136.

Rufpreis:
1 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF