Gundel Imre, Harmath Judit: A vendéglátás emlékei. A pesti, budai, óbudai fogadók, vendéglők, korcsmák, serházak, kávéházak, mulatók, cukrászdák és egyéb vendéglátóhelyek életéből. Bp., 1979, Közgazdasági és Jogi Könyvkiadó. Kiadói egészvászon-kötés, kissé viseltes papír védőborítóban.
Szilágyi István: Régi boltok krónikája. A pest-budai kereskedelem történetéből. Bp., 1986, Közgazdasági és Jogi Könyvkiadó. Kiadói egészvászon-kötés, kissé kopott papír védőborítóban, egyébként jó állapotban.
Spas and Baths in Hungary. Bp., 1995, Magyar Fürdőszövetség-Országos Idegenforgalmi Hivatal-Magyar Fürdővárosok Szövetsége-Magyar Almanach Kiadó. Angol nyelven. Színes képekkel illusztrált. Kiadói kartonált papírkötésben, jó állapotban.
Műemlékeink 2 db kiadványa. B. Wallon Emma: Az esztergomi Széchenyi tér. + Szalai Imre: Balatonfüred. Bp., 1963, 1964, Képzőművészeti Alap Kiadóvállalata. Kiadói papírkötésben.
Karl Baedeker: Paris und umgebungen. Handbuch für reisende von - -. Leipzig, 1888, Karl Baedeker, XXXVI+365 p. Német nyelven. Térképekkel. Kiadói kopott aranyozott egészvászon-kötés.
Marjalaki K. Lajos: Földrajz a polgári leányiskolák számára. III. rész: Idegen világrészek. Magyarország áttekintése. Bp., [1938], Kir. M. Egyetemi Nyomda, 96 p. Kiadói papírkötés, foltos, a könyvtesttől elvált borítóval, néhány kissé sérült lappal, bejegyzésekkel.
Szabó László: Jászság. Bp.,1982, Gondolat, 325+1 p.+20 (fekete-fehér fotók) t. Egy térképpel. Kiadói félvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban.
George Sbarcea: Szép város Kolozsvár. Bukarest, Kriterion, 1990. Kiadói kartonált papírkötésben, sérült papír védőborítóval. + Kalauz a régi és az új Kolozsvárhoz. Gaal György: Kolozsvári séták. Vincze Zoltán bevezetőjével. Illusztrált, térképmelléklettel. Kolozsvár, Korunk, 1992. Kopott papírkötésben.