Fehér Géza: Kanitz Fülöp Félix. "A Balkán Kolumbusa" élete és munkássága. 1829-1904. A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,1932, Franklin, 1 t. +201+5 p. Egészoldalas és szövegközti illusztrációkkal, térképekkel illusztrált. Első kiadás. Kiadói dúsan aranyozott félvászon sorozatkötésben, a borítón kis kopásnyomokkal, kissé foltos, kopott gerinccel, tulajdonosi névbélyegzővel.
Zemplén vármegye. I. rész.: A vármegye természeti, történeti és gazdasági viszonyai. II. rész.: A vármegye társadalmi és művelődési viszonyai. III. rész. Illusztrációk. IV. rész.: Községi adattár. Szerk.: Csíkvári Antal. Kálnói és ádámföldi Bornemisza Miklós előszavával. Vármegyei Szociográfiák XI. Bp., 1940, Vármegyei Szociográfiák Kiadóhivatala, (Merkantil-ny.), 226 p. Kiadói aranyozott, festett egészvászon-kötés, az első kötéstáblán a vármegye piros dombornyomásos pecsétjével, kopott, foltos borítóval.
A medvei Duna-híd 1939-1942. A M. kir. Kereskedelem- és Közlekedésügyi Minisztérium tervei alapján építették: Zsigmondy Béla Rt., Magyar Waggon- és Gépgyár Rt., stb. Kiadói papírkötés, kissé kopottas állapotban.
Déry József - Dr. Thirring Gusztáv: A Magyar Turista-Egyesület 25 éves múltja 1888-1913. Bp., 1914, Hornyánszky. Félvászon kötés, kissé kopottas állapotban.
Komarnicki Gyula: A Magas-Tátra hegyvilága. 1-7. köt. (Hegymászó- és turistakalauz.) Bp., 1985., Sport. Második, javított kiadás. Térkép-melléklettel az 1. füzetben. Kiadói papírkötés, kissé kopott borítókkal.
1908 Tanulmány a szomszédos községeknek Budapesthez való kapcsolásáról. Bp., 1908, Budapest Székesfőváros Házinyomdája, 22+1 p. + 1 (Nagy Budapest kihajtható térképe, 38x33 cm) t. + I-IV, IV/1-30, V-VII, VIII (7 p.) Kiadói szakadt, foltos papírkötésben, de belül jó állapotban. Ritka!
1914 Budapest Székesfőváros Hivatalos címtára 1914. Bp., 1913, Budapest Székesfőváros Házinyomdája, 34+1008 p.+ 1 (kihajtható melléklet) t. Kiadói kopott, foltos félvászon-kötésben, a gerincen kis sérüléssel, intézményi bélyegzővel, a mellékleten szakadással.
1879 Budapest Főváros Dunabalparti (volt pesti) részén megállapított új és régi helyrajzi és házszámok mutatókönyve. Szerk.: a Fővárosi Mérnöki Hivatal Földmérési szakosztálya által. Bp.,1879, Pesti Könyvnyomda Rt., 4+544 p. Későbbi átkötött aranyozott gerincű félvászon-kötés, márványozott lapélekkel, kopott borítóval, a gerincen kis sérüléssel, intézményi bélyegzővel.
A Magyar Korona Országainak Helységnévtára. Az Orsz. M. Kir. Statisztikai Hivatal felülőrködése mellett szerkesztette Kollerffy Mihály. Bp., 1877., Athenaeum], 100 + 1360 számozott hasáb (oldalanként 2 hasáb elrendezéssel) p. Az elülső kötéstábla és a gerinc hiányzik, de a könyvtest egyben van, a címlap hiányzik, az előző első lapja kijár és részben hiányos, a jelmagyarázat kijár, hiányos.