Hídvégi János Péter: 100 éves a Főtaxi. 1913-2013. Bp., 2013, Főtaxi Zrt., 179 p. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban. Kereskedelmi forgalomba nem került.
Füssy Tamás: Egyetemes földrajz. Középtanodai használatra. Pest, 1862, Emich Gusztáv, 226 p. Első kiadás. Átkötött félvászon-kötés, névbejegyzéssel, egy-két ceruzás bejegyzéssel, de alapvetően jó állapotban.
[Bergman, Sten (1895-1975)] Sten Bergman: A viharok hazájában. Természettudományos kutatóutazás a Kurili-szigeteken. Fordította: Dr. Cholnoky Béla. A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Bp.,[1934], Franklin, 220+3 p. + 32 t. Fekete-fehér fotókkal. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, egy eredeti papborítóról másolt színes, modern (!!!) papírborítóval, kissé kopott borítóval.
[Ossendowski, Ferdynand Antoni (1876-1945)]: Ossendowski: A sötét kelet árnyéka. The shadow of the gloomy est. Fordította: Balassa József. Bp., [1928], Franklin, 143+1 p. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval.
[Ossendowski, Ferdynand Antoni (1876-1945)]: Ossendowski: Véres napok, cári rabok. From president to prison. Fordította: Sajó Aladár. Bp.,[1927], Franklin, 294+1 p. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval.
[Scott, Robert Falcon (1868-1912)] Robert F. Scott: Angolok a déli sarkvidéken. Angolból átdolgozta Halász Gyula. Magyar Földrajzi Társaság könyvtára. Bp.,1911, Lampel R. (Wodianer F. és Fiai. Rt.),(Franklin-ny.), 1 t.+299 p.+44 t.(Két kétlapos, egészoldalas fekete-fehér fotók.)+ 1 kihajtható térkép (39x31 cm.) Szövegközti fekete-fehér képekkel. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötés, kissé kopott borítóval, a gerincen kis sérüléssel.
F. W. Up de Graff: Az Amazonasz őserdeiben. Ford.: Halász Gyula. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., 1933, Lampel R. (Wodianer F. és Fiai), Kiadói aranyozott egészvászon sorozatkötésben, a borítón kis kopásnyomokkal.
Horváth Zoltán György, Gondos Béla: Somogy, Tolna és Baranya középkori templomai a teljesség igényével. Bp., 2004, Romanika. Színes fotókkal gazdagon illusztrálva. Magyar, német és angol nyelven. Kiadói kartonált papírkötés, jó állapotban.