Bücher: Reise und Ortgeschichte

Zahl der Lose: 195

Terézvárosi történetek. A történeteket és a korabeli fotókat Lothringer Miklós válogatta. Szerk.: Jávor Ágnes. Bp., 2000, Terézvárosi Művelődési Közalapítvány, 63 p. + 10 db fekete-fehér fotólap. Magyar, angol, francia, német és orosz nyelven. Kiadói mappában, jó állapotban.
15036.

Rufpreis:
1 000 HUF

Vezető a szekszárdi Balogh Ádám Múzeum kiállításaiban. Régészet-Néprajz. Szekszárd, 1965, Tolna m. Tanács V.B. Kiadói papírkötés, a borítón kis sérüléssel. + A Balogh Ádám Múzeum tisztelet példányi értesítésével Dienes István (1929-1995) régész, muzeológus részére, rajta Dr. Mészáros Gyula megyei múzeumigazgató aláírásával.
15037.

Rufpreis:
1 200 HUF

Nagy Sándor: Dombó. Újvidék,1974, Forum. Fekete-fehér fotókkal. Kiadói kartonált papírkötés.   A szerző, Nagy Sándor (1912-1995) által Dienes István (1929-1995) régész, muzeológus részére dedikált példány.
15038.

Rufpreis:
1 400 HUF

Éri István: Kisvárda. Bp., 1965, Pannónia. Kiadói papírkötés. A szerző, Éri István (1929- 2009) által Dienes István (1929-1995) régész, muzeológus részére dedikált példány.
15039.

Rufpreis:
1 000 HUF

Puskel Péter-Fekete Károly-Vasile Andrei-Tiberiu: Lapok a Kultúrpalota történetéből. (1913-1948.) A szerzők által dedikált. Arad, 2013, Gutenberg Univers. Kiadói papírkötés.
15040.

Rufpreis:
1 600 HUF

cca 1940.Vegyes utazási prospektusok, 3 db. Magas Tátra. Középeurópa legszebb hegysége. + A Magas Tátra térképe. 59x42 cm. Szakadozott állapotban. + Jöjjön a Mencsulra üdülni! Pihenés, nyugalom, havasi tejkúra. + Rónaszék fürdő. Máramaros vármegye.
15041.

Rufpreis:
1 200 HUF

Janó Ákos: Fejezetek a szanki és móricgáti tanyásgazdálkodás múltjából. Kecskemét, 1982, Katona József Múzeum. Készült 800 példányban. Fekete-fehér képekkel illusztrált. Kiadói papírkötés, gerinc tetején apró sérüléssel.
15042.

Rufpreis:
1 800 HUF

Jakab Attila: Mivé lettél, mivé leszel, csángó magyar? A katolikus egyház szerepvállalása a moldvai csángók elrománosításában. Bp., 2012, Kairosz. 216 p. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
15043.

Rufpreis:
1 000 HUF

2 db Cartographia útikönyv: Juhász Ernő: Egyiptom. Bp., 2005, Cartographia. 138 p. + Paládi-Kovács Krisztina: Görögország. Bővített, átdolgozott kiadás. Bp., 2008, Cartographia. 288 p. Kiadói papírkötés, számos fotóval, térképekkel.
15044.

Rufpreis:
1 400 HUF

Dr. Illyefalvi Lajos (szerk.): Budapest székesfőváros statisztikai zsebkönyve. Aranyozott szélű lapokkal. Bp., Budapest Székesfőváros Statisztikai Hivatala, 1941. Enyhén kopott bőrkötésben.
15045.

Rufpreis:
2 000 HUF

Dr. Molnár Olga (szerk.): Budapest székesfőváros statisztikai lexikonja. Aranyozott szélű lapokkal. Bp., Budapest Székesfőváros Statisztikai Hivatala, 1940. Enyhén kopott, szakadt bőrkötésben.
15046.

Rufpreis:
2 000 HUF

Dr. Illyefalvi I. Lajos: 10 év Budapest székesfőváros életéből a világháború után. I. kiadás. Aranyozott szélű lapokkal. Bp., Székesfővárosi Statisztikai Hivatal, 1930. Enyhén kopott bőrkötésben.
15047.

Rufpreis:
1 400 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF