Terézvárosi történetek. A történeteket és a korabeli fotókat Lothringer Miklós válogatta. Szerk.: Jávor Ágnes. Bp., 2000, Terézvárosi Művelődési Közalapítvány, 63 p. + 10 db fekete-fehér fotólap. Magyar, angol, francia, német és orosz nyelven. Kiadói mappában, jó állapotban.
Vezető a szekszárdi Balogh Ádám Múzeum kiállításaiban. Régészet-Néprajz. Szekszárd, 1965, Tolna m. Tanács V.B. Kiadói papírkötés, a borítón kis sérüléssel. + A Balogh Ádám Múzeum tisztelet példányi értesítésével Dienes István (1929-1995) régész, muzeológus részére, rajta Dr. Mészáros Gyula megyei múzeumigazgató aláírásával.
Nagy Sándor: Dombó. Újvidék,1974, Forum. Fekete-fehér fotókkal. Kiadói kartonált papírkötés. A szerző, Nagy Sándor (1912-1995) által Dienes István (1929-1995) régész, muzeológus részére dedikált példány.
Éri István: Kisvárda. Bp., 1965, Pannónia. Kiadói papírkötés. A szerző, Éri István (1929- 2009) által Dienes István (1929-1995) régész, muzeológus részére dedikált példány.
cca 1940.Vegyes utazási prospektusok, 3 db. Magas Tátra. Középeurópa legszebb hegysége. + A Magas Tátra térképe. 59x42 cm. Szakadozott állapotban. + Jöjjön a Mencsulra üdülni! Pihenés, nyugalom, havasi tejkúra. + Rónaszék fürdő. Máramaros vármegye.
Janó Ákos: Fejezetek a szanki és móricgáti tanyásgazdálkodás múltjából. Kecskemét, 1982, Katona József Múzeum. Készült 800 példányban. Fekete-fehér képekkel illusztrált. Kiadói papírkötés, gerinc tetején apró sérüléssel.
Jakab Attila: Mivé lettél, mivé leszel, csángó magyar? A katolikus egyház szerepvállalása a moldvai csángók elrománosításában. Bp., 2012, Kairosz. 216 p. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
Dr. Illyefalvi Lajos (szerk.): Budapest székesfőváros statisztikai zsebkönyve. Aranyozott szélű lapokkal. Bp., Budapest Székesfőváros Statisztikai Hivatala, 1941. Enyhén kopott bőrkötésben.
Dr. Illyefalvi I. Lajos: 10 év Budapest székesfőváros életéből a világháború után. I. kiadás. Aranyozott szélű lapokkal. Bp., Székesfővárosi Statisztikai Hivatal, 1930. Enyhén kopott bőrkötésben.