Weöres Sándor: A szerelem ábécéje. Versek. Bp, 1946, Új Idők Irodalmi Intézet R.T. (Singer és Wolfner). Papírkötésben, kissé gyűrött borítóval, de egyébként jó állapotban. Számozatlan példány.
Új idők lexikona 1.-24., 12 két kötetben. Bp., 1936-1942, Signer és Wolfner Irodalmi Intézet Rt. Számos egészoldalas és szövegközti illusztrációval. Egységes kiadói aranyozott egészvászon sorozatkötésben, az 1-2. kötet átkötötték az átkötött egészvászon-kötés, változó állapotban, kopásnyomokkal.
A műveltség útja I-XIV. köt. Nem teljes. Bp.,én, Tolnai. Kiadói aranyozott, festett egészvászon-kötés, változó állapotban, a borítón kopásnyomokkal is.
Déry Béla (et alii, szerk.): Almanach (Képzőművészeti lexikon). Budapest, 1912, Légrády Testvérek. Első tízezer! Kiadói egészvászon kötésben, szennylap és címoldal kissé szakadt, egyébként jó állapotban
Petőfi Sándor: Petőfi összes költeményei I-IV. köt. I. köt. : Elbeszélő költemények. II-IV. köt.: Kisebb költemények. Bp., én., Athenaeum. Kiadói aranyozott, illusztrált egészvászon-kötés, kopott borítókkal, két gerincen kisebb sérüléssel.
Új Nagymagyarországért! Egyetemes szavalókönyv. Válogatott hazafias, vallásos és vegyes költemények gyűjteménye. 1918-1936. Legújabb ének- és zeneszámok jegyzékével. Iskolai és magánhasználatra. Összeáll.: Vollay Ferenc. Pekár Gyula előszavával. Debrecen, 1936, Városi Nyomda, 655 p. Korabeli egészvászon kötésben. Jó példány
Sir Arthur Conan Doyle: Sherlock Holmes összes történetei 1-2. köt. Bp., 2001, Szukits. Kiadói kartonált papírkötés, a borítón kis kopásnyomokkal, kissé foltos lapélekkel.
Jánosi Béla: Az aesthetika története I-III. kötet. Bp.,1899, MTA, VI+2+504; VI+2+553; VI+635 p. Kiadói aranyozott gerincű, Müller Gy.-kötés, márványozott lapélekkel, kopott borítóval, a 3. kötet gerincén kis sérüléssel, de belül jó állapotban.