Csáth Géza: A Janika. Tragikomédia 2 felvonásban. Nyugat Könyvtár 25. sz. Bp.,[1911],Nyugat,(Világosság-ny.), 60+4 p. Első kiadás. Kiadói illusztrált papírkötés, széteső állapotban.
Gábor Andor: Ezt izenem Bécs, 1920. Bécsi Magyar Könyvkiadó. 128 p. Gábor Andor (1884-1953). Író, költő, humorista, publicista, kommunista politikus, a Ludas Matyi c. szatirikus hetilap alapító főszerkesztője. Könyveit Magyarországon betiltották. Korabeli félvászon kötésben.
Ágoston Julián (Imre): Kaffka Margit. Dedikált. Bp., 1934. Szerző. 163 p. A szerző (1909-1969) ciszterci szerzete doktori értekezése. Korabeli egészvászon kötésben.
Árkövy József: A fogak gondozása gyermekek és felnőtteknél. Számos a szöveg közé nyomott és szinezett kőnyomatu ábrával. Bp., 1881. Eggenberger [8]+128+[2] p.+2 t. (színes lith.). 20. sz. eleji, aranyozott gerincű félvászon kötésben.
Kiss József: Kiss József ujabb költeményei. 1883-1889. Első kiadás. ; Mese a varrógépről. Baditz Ottó rajzaival. Harmadik kiadás. Bp., 1891-1889, Révai, VIII+143+95 p. Kiadói aranyozott, festett, illusztrált egészvászon-kötés, Wolfner-kötés, festett lapélekkel, a borítón kopásnyomokkal.
Cholnoky VIktor: Az alerion-madár vére. Elbeszélések. Bp., 1912, Franklin, 241+3 p. Első kiadás. Kiadói szecessziós, aranyozott, festett egészvászon-kötés, kiadói kopott borítóval, a gerincen kis sérüléssel, egy-két szakadt lappal.
Révész Béla: Beethoven miniature. A címlapot, a litográfiákat Erdei Viktor rajzolta. Bp.,[1917],Bíró Miklós, 173+3 p. Lapszámozáson belül 8 egészoldalas litográfiával. Kiadói aranyozott egészpergamen-kötés, foltos borítóval.
Révész Béla: Ady Endre életéről, verseiről, jelleméről. A költő fényképfelvételeit Székely Aladár készítette. A külső címlapot és a fametszésű könyvdíszeket Kozma Lajos rajzolta. Gyoma, 1922, Kner Izidor, 3 sztl. lev.+1 t.+219 p.+4 sztl. lev.+9 t. Oldalszámozáson belül 18, a költő leveleinek, kéziratainak reprodukciójával. Átkötött modern félvászon-kötés, az eredeti elülső papírborítót bekötötték, 2 javított lappal, aláhúzásokkal. "Készült famentes papíroson 3000, valinpapíroson félvászonkötésben, 200, valódi merített papíroson félbőrkötésben 50 példányban." Megjelent 3000 példányban. Számozatlan példány!
[Medve Imre]: Bendeguz magyar vezér fiának Elemérnek, Attila öcscsének és az ő kedvese Zillikének története. Bp., 1896, Rózsa Kálmán és neje, 70 p. Szövegközti képanyaggal gazdagon illusztrált. Kiadói papírkötés.