Saáry Éva: Hol volt, hol nem volt. ... Pillanatképek magamról és a korról, melyben élnem rendeltetett. München,(1985),Újváry "Griff" Verlag. Kiadói papírkötés. Emigráns kiadás! A szerző által dedikált.
Dr. Wiesinger Márton: Állatkerti séta. Az ifjúság számára átdolgozta Fáy Péter. Csergezán Pál rajzaival. Hölzel Gyula fotóival. Bp.,1958,Móra. Kiadói kopott egészvászon-kötés, a hátsó kötéstáblán apró szakadással.
Szilvási Lajos: Ott fen a hegyen. A szerző, Szilvási Lajos (1932-1996.) Bp., 1967, Magvető. Kiadói egészvászon-kötés, kopott borítóval, volt könyvtári példány.
Toldy Ferenc irodalmi arcképei s újabb beszédei. Kiadta: Tárkányi (Béla). Pest, 1856, Emich, IV+264 p. Első kiadás. Kiadói papírkötés, szakadt borítóval, néhány ceruzás aláhúzással, kissé foltos lapokkal, névbejegyzéssel.
Márkus József (Satanello): Exotikus növények. Bp., 1896, Szerzői, (Markovits és Garai-ny.), 139+3 p. Kiadói papírkötés, sérült, szétvált kötéssel. Márkus József (1854-1911) író, újságíró, a Pikáns Lapok szerkesztője.
Q. Horatius Flaccus Satíráinak két könyve. Ford. s az eredeti szöveg kíséretében jegyzetekkel felvilágosította: Dr. Barna Ignác. Bp., 1884, Athenaeum, 149+VI+1 p. Kiadói papírkötés, szakadt borítóval, hiányos gerinccel.
Kiss Arnold: Elborult csillagok alatt. Ujabb költemények 1919-1922. Bp., Fővárosi Nyomda, 1922. Kiss Arnold (1869-1940) magyar főrabbi, költő által Gerő Ödön (1863-1939)újságírónak, a Pester Lloyd műkritikusának dedikált! Kiadói papírkötésben, kissé sérült borítóval, részben felvágatlan példány.