Révész Béla: Ady és Léda. Ady Endre több mint száz ismeretlen levelével, verskézirataival, 21 fényképpel és egyéb melléklettel. Bp., 1934, Dante. A borító grafikája Végh Gusztáv munkája. Kiadói illusztrált papírkötés, kissé szakadt borítóval és sérült gerinccel.
B. Eötvös József: Emlék- és ünnepi beszédek. Bp., 1886, Ráth Mór, 6+393 p. Második, bővített kiadás. Kiadói aranyozott, festett egészvászon-kötés, kopott, foltos borítóval, hiányzó elülső szennylappal.
Aldous Huxley: És megáll az idő. Bp.,[1946] ,Franklin. Kiadói félvászon-kötés, kiadói kissé hiányos illusztrált papír védőborítóban, védőborítóval. A rombadőlt és újjászületett Franklin-Társulat 124. sz. kiadványa.
Holub M.-Köpesdi S.: Magyar-latin kézi-szótár gymnasiumok számára. Szerk.: Holub M. és Köpesdi S. Bp., 1881, Lauffer Vilmos, 2+687 p. Átkötött kopott félvászon-kötésben, az elülső borítót bekötötték, kopott borítóval, foltos lapélekkel, egy sérült lappal.
Bóka László: Zenekíséret. Bóka László (1910-1964) József Attila-díjas (1960) magyar író által dedikált! Bp., é.n. (1947), Cserépfalvi. Kiadói félvászon kötés, kissé sérült gerinccel.