Borsod megye néprajzi irodalma III. 1968-1978. A miskolci Hermann Ottó Múzeum Néprajzi Kiadványai IX. Összeáll.: Fügedi Márta és Viga Gyula. Szerk.: Bodó Sándor. Miskolc, 1979, a miskolci Herman Ottó Múzeum kiadása. Papírkötésbe. Megjelent 1000 példányban.
Hőgye István: Kazinczy Ferenc és családjára vonatkozó iratok, dokumentumok Zemplén vármegye levéltárában. Sátoraljaújhely, 1990, Kazinczy Ferenc Társaság-Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Levéltár. Kiadói papírkötés.
Sebestyén Ádám: A bukovinai andrásfalvi székelyek élete és története Madéfalvától napjainkig. Szekszárd, 1972, Tolna megyei Tanács VB. Művelődésügyi Osztálya. Egészvászon-kötés. Foltos, a gerincen ceruza nyomok.
Szentendre története írásos emlékekben. A kötet anyagát írta, a dokumentumokat válogatta Dóka Klára. Pest Megyei Múzeum XIII. Szentendre,1981, Pest Megyei Múzeumok Igazgatósága. Kiadói papírkötés. Megjelent 2500 példányban.
Csorba Zoltán: Miskolc és Borsod az Irodalomban. Miskolc, 1942, Szerzői,(Fekete Pál és Társai-ny.), 160 p.+ 6 t. Kiadói papírkötés, kissé kopott, foltos borítóval, a borító egyik sarkán kis sérüléssel, javított gerinccel.