Bücher: Reise und Ortgeschichte

Zahl der Lose: 223

1959 Matyóföld. Szerk.: Dala József és Kiss Gyula. Bp., 1959, Múzeumok Központ Propaganda Irodája. Kiadói papírkötés. Megjelent 250 példányban.
15084.

Rufpreis:
2 000 HUF

Méri István: A klastrompusztai legendák nyomában. Megszólalnak az évszázados romok. Dorog,[1961],"József Attila" Művelődési Ház, 27 p. Kiadói papírkötés, térkép nélkül. Megjelent 1000 példányban.
15085.

Rufpreis:
1 200 HUF
23

Jakó Zsigmond-Juhász István: Nagyenyedi diákok. 1662-1848. Bukarest, 1979, Kriterion. Kiadói papírkötés. Benne két könyvjelzővel, fülszöveggel a könyvről.
15086.

Rufpreis:
1 800 HUF

Benkő Éva: Nagycsalád a Medvesalján (Gömör néprajza IV.). Debrecen, 1986. Kiadói papírkötésben.
15087.

Rufpreis:
1 200 HUF

Rácz Imre: Adács. A római katolikus templom, a plébánia és a népoktatás története. Miskolc, 1998, a Borod-Abaúj-Zemplén Megyei Levéltár kiadása. Papírkötésben, szép állapotban.
15088.

Rufpreis:
3 000 HUF

15089.

Rufpreis:
1 800 HUF

Viga Gyula: Árucsere és migráció Észak-Magyarországon. Debrecen-Miskolc, 1990, Ethnica. Kiadói papírkötés, kopott néhol szakadt állapotban.
15090.

Rufpreis:
1 200 HUF

Korompay György: Veszprém. Városképek-Műemlékek. Bp., 1957, Műszaki. 2., átdolgozott és bővített kiadás. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói egészvászon kötés, kiadói kissé szakadt, kissé foltos papír védőborítóval.
15091.

Rufpreis:
800 HUF

Vegyes könyvtétel: 2 db : Gyárfás Ágnes: Miskolc a századfordulón. Borsod-Miskolci füzetek irodalomtörténet 10. Miskolc, 1974, Miskolc Városi Könyvtár kiadása. Kiadói papírkötés, kopottas állapotban.;Miskolc 19-19. századi történetének ajánlott irodalma. Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei levéltári füzetek 37. Összeáll.: Faragó Tamás. Miskolc, 1999, Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Levéltár. Kiadói papírkötés, szép állapotban.
15092.

Rufpreis:
2 000 HUF

Csukly László: Babits Mihály és Esztergom. Komárom megyei honismereti kiskönyvtár. 2. változatlan utánnyomás. Tatabánya, én., József Attila Megyei Könyvtár. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
15093.

Rufpreis:
800 HUF

Zoltán József: Népi szórakozások a reformkori Pest-Budán. (Az 1959-ben készült tanulmány első kiadása.) Gaal György A tudós palótz avagy Furkáts Tamásnak Mónosbélbe lakó sógor-urához irtt levelei. (Az 1803-1804-ben megjelent mű hasonmás kiadása) Budapest, 1975, készült a FSZEK Budapest Gyűjteményének gondozásában, 1000 példányban. Fekete-fehér képekkel illusztrált. Kiadói papírkötés, kopottas állapotban.
15094.

Rufpreis:
1 000 HUF

Baranya: Emlékszám az 1848-49-es forradalom és szabadságharc tiszteletére (1998-1999. XI-XII. évfolyam). Pécs, 1999, Baranya Megyei Levéltár. Kiadói papírkötésben. Megjelent 500 példányban.
15095.

Rufpreis:
1 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF