Karl Baedeker: Italien von den Alpen bis Neapel. Kurzes Reisehandbuch. Leipzig, 1908, Verlag von Karl Baedeker, XLII+412 p. Hatodik kiadás. Kiadói aranyozott egészvászon kötés, festett lapélekkel, térképekkel illusztrálva. Német nyelven. / Linen-binding, in German language. Sixth edition.
Az Mester Emberek Míveinek árazása. Váltó- és vásármíves magyar szabók, német szabók és zubbonyosok árszabásai(1926-1820). Szerk: Flórián Mária. Bp., 1998, MTA Néprajzi Kutatóintézet.Kiadói papírkötés , jó állapotban.
Varga István, Dr. Járosi Márton: A Budapesti Hőerőmű Vállalat történetéből.Kelenföldi Erőmű 1914-1989 Újpesti Erőmű 1912-1989. Bp., 1990, Budapesti Hőerőmű Vállalat.Kiadói, aranyozott egészvászon-kötés, jó állapotban.
Nagy Imre Gábor-Márfi Attila-Ódor Imre: Baranya megye évszázadai. Tanulmányok és források Baranya megye történetéből. 3. Pécs, 1996, Baranya Megyei Levéltár. Kiadói kartonált papírkötés.
Pesty Frigyes: Heves vármegye helynévtára. Sajtó alá rendezte, a bevezető tanulmányt írta, a jegyzeteket és a helységnévazonosítót készítette: Csiffáry Gergely. Heves Megyei Levéltár forráskiadványai 11. Eger, 2005, Heves Megyei Levéltár. Kiadói papírkötés, egy kihajtható térképpel illusztrálva.Jó állapotban.
Szabó István,Szabó László: Házasodjunk hajajaj. Lakodalmi szokások régen és ma Szolnok megyében. Szolnok, 1976, Szolnok városi Tanács Társadalmi Ünnepségeket és szertartásokat Szervező Iroda.Megjelent 600 példányban. Papírborítóban, kopott állapotban , borító hátulja helyenként foltos.
Nagy Katalin: "Az emlékezetnek méltó történetek". Fejezetek Bőcs község múltjából a kezdetektől 1990-ig. Bőcs, 2008, Bőcs Községi Önkormányzatának kiadása. Fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Kartonált papírkötésben, jó állapotban. Megjelent 1200 példányban.
Válogatott források Tardona történetéhez. Szerkesztette és a forrásokat átírta, magyarázta:Takács László. Tardona, 2003, Tardona Község Önkormányzatának kiadása. Papírkötésben, szép állapotban.
Válogatott források Novajidrány történetéhez. Szerkesztette és a forrásokat átírta, magyarázta:Takács László. Novajidrány, 2000, Novajidrány Község Önkormányzatának kiadása. Papírkötésben, szép állapotban.